Idapiiri väljaehitamiseks kulub kuni kaheksa aastat

Eesti idapiir tänases seisus. Foto: Arved Breidaks / LEPM

Politsei- ja piirivalveamet kavatseb idapiiri ehitushankeid välja kuulutada lõikude kaupa ja loodab juhul, kui hangetes tõrkeid ei teki, viimase idapiiri lõigu valmis saada 2026. aastaks. 

Neljapäeval teatas politsei- ja piirivalveamet, et kuulutab välja kagupiiri esimese etapi ehitushanke, mis hõlmab piiritaristu rajamist 23,5 kilomeetrisele lõigule Võru maakonnas.

Politsei- ja piirivalveameti integreeritud piirihalduse büroo juht Egert Belitševi sõnas idapiiri arendamise seisu ja edasisi plaane ajakirjanikele tutvustades, et amet kavatseb idapiiri maismaapiiri välja ehitada lõikude kaupa. Selle põhjuseks on asjaolu, et piirangud piirialal liikumisele ning raske soine maastik muudavad ehitustööd keeruliseks. 

“Kui üks hange on lõpetatud ja lepingupartner olemas, siis alustame uue hankega ning uue lõigu ehitamine algab samal ajal, kui eelmise lõigu ehitamine veel käib,” ütles Belitšev. “Planeering on selline, et läheme ehitusega kogu aeg ja oota lõigu valmimist.”

“Kui viimane lõik läheb hankesse aastal 2023-2024, siis võiks viimane lõik valmis saada 2026. aastal,” sõnas Belitšev. Samas toonitas ta, et hangetes võib tekkida takistusi. Ta tõi näiteks vormihanke, mis on vaidlustuste tõttu venima jäänud. 

Eesti ja Venemaa vaheline maismaapiir on 135,6 kilomeetrit pikk.

Kommentaarid artiklile “Idapiiri väljaehitamiseks kulub kuni kaheksa aastat

  • 31. jaan. 2019 kell 13:37
    Permalink

    Minu jaoks on arusaamatu, kuidas piiri (ajutise kontrolljoone) rajamine nii palju aega võtab. Äratoodud oletatavad tähtajad näitavad, et meie riik saaks täielikult funktsioneeriva piiri alles ca 35 aastat hiljem, peale Eesti taasiseseisvaks kuulutamist. Arvan, et selline pikaajaline viivitamine on lausa kuritahtlik.

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga