Helve Särgava heideti Sotside Tallinna volikogu fraktsioonist välja

Helve Särgava jäi napilt 2019. aasta valimiste riigikogu koosseisust välja. FOTO: SDE

 Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonna juhatuse ja erakonna volikogu fraktsiooni ühisel koosolekul otsustati endine kohtunik ja sotside Talllinna piirkonna juht Helve Särgava usalduse kaotuse ning koostöö lõppemise tõttu fraktsiooni koosseisust välja arvata.

Särgava andis eelmise aasta suvel teada, et lahkub Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast, kuid oli endiselt fraktsiooni liige. Linnaeelarve hääletusel hääletas Särgava koos Keskerakonna ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) saadikutega eelarve poolt.

Tallinna piirkonna juhi Raimond Kaljulaidi sõnul on piirkonna liikmed Särgavaga rääkinud ning kahjuks veendunud, et koostöö on lõppenud. Mis põhjusel Särgava linnas koos Keskerakonna ja EKRE-ga hääletab, sotsiaaldemokraadid ei tea.

Sotsiaaldemokraadid väljendavad jätkuvalt muret ka selle pärast, et nii Keskerakonna esimees Jüri Ratas kui ka Reformierakonna linnapeakandidaat Kristen Michal on kinnitanud, et soovivad teha Tallinnas EKRE-ga koostööd. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkond ning fraktsioon tänavad Helve Särgavat fraktsioonis tehtud töö eest ning avaldavad kahetsust, et fraktsiooni koostöö Särgavaga pidi enneaegselt lõppema.

2019. aasta riigikogu valimistel osutus Helve Särgava esialgsetel andmetel valituks, kuid hiljem selgus siiski, et tema asemel pääses riigikokku tänane sotside esimees Indrek Saar.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga