Helir-Valdor Seeder osaleb Horvaatias toimuval Euroopa Rahvapartei Kongressil

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder Helsingis toimunud EPP kongressil, 2018. aastal.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ja Isamaa delegatsioon osalevad 20.-21. novembril Horvaatias, Zabgrebis toimuval Euroopa Rahvapartei (EPP) Kongressil. EPP Kongressil valitakse Euroopa suurima poliitilise jõu uus president, 10 ase-presidenti ja laekur. Lisaks võetakse vastu mitu poliitilist avaldust. Avaldused puudutavad nii kliimapoliitikat kui ka Euroopa Liidu võimalikku laienemist.

Helir-Valdor Seederi sõnul on EPP iga-aastane konverents Euroopa poliitika üks tippsündmusi. „Euroopa Rahvapartei on Euroopa Liidu juhtiv poliitiline jõud, mistõttu omab iga Kongressil langetatav otsus tugevat mõju ka Euroopa Liidu poliitikale. Kolmapäeval valitav Euroopa Rahvapartei uus juhtkond hakkab suuresti kujundama Euroopa Liidu edasist poliitikat ning on oluline, et Eesti hääl on siin esindatud,“ ütles Seeder.

Kongressi raames osaleb Seeder EPP liidrite kohtumisel ning neljapäeval peab ta Kongressi ees ka kõne. Täna õhtul toimub EPP-sse kuuluvate Põhjamaade ja Balti riikide erakondade esimeeste kohtumine ning kolmapäeval toimuvad Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi kahepoolsed kohtumised sõsarparteide juhtidega.

Eestit esindavad ja Isamaa delegatsiooni kuuluvad:

  • Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder;
  • endine Euroopa Parlamendi saadik ja Isamaa auesimees Tunne Kelam;​​​
  • Riigikogu liige Siim Kiisler;
  • Riigikogu Isamaa fraktsiooni nõunik-sekretariaadijuhataja Heleri Pent.

Euroopa Rahvapartei on Euroopa suurim kristlikke-demokraatlikke ja paremtsentristlikke jõude koondav üle-euroopaline poliitiline jõud, kuhu kuulub 70 erakonda rohkem kui 40st riigist. Eestist kuulub EPP ridadesse ainsana Isamaa Erakond. Zagrebis toimuva Kongressi päevakava ja EPP juhtkonna kandidaatidega on võimalik tutvuda SIIN

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga