Gerli Lehe: ema on see, kes silitab öösiti lapse pead ja pühib pisaraid, kui seda vaja on

Isamaa Harjumaa juhatuse aseesimees Gerli Lehe enda perega.

Mis on peidus selle naise sees, keda lapsed kutsuvad emaks – kindlasti midagi erilist, ema see on väge täis naine, kelle armastus ja andestus on piiritu. Ema toimekus tõusta hommikul varavalges ja toimetada terve päeva olles nii õppija, õpetaja, koolitaja, juuksur, kokk, teenindaja, abistaja, kuulaja, sõber, arst ja veel paljudes rollides kehastuv hing ja seda loetelu võiks jätkata. Ema on see, kes silitab öösiti oma lapse pead ja pühib pisaraid, kui seda vaja on.

Läbi lapse silmade on ema superkangelane, kes on veatu eneseväljendusega, sarmika hoiakuga ja hea huumorimeelega kaunitar, kes küpsetab ja vaaritab, oskab teha igasugu asju. Emal on suur süda, tahe ja kannatlik meel, ta on tulvil headust, tema süda kiirgab kodusoojust, tema kallistustel on valuvaigistav toime. Emal on oskus olla naerusuine, siiras ja teisi mõistev. Ema naer on nakkav ja aitab ka sombusel päeval päikse välja tuua. Ema vaimujõud on lõpmatu, ja oskus lahendada probleeme lennult imetlusväärne. Ema lähedusega kaasneb sõnu seletamatu rahulolu- ja turvatunne, sest tema suudab samaaegselt olla nii ema, sõber, kui psühholoog. Ema jõuab alati igale poole ning tegeleb korraga tuhande asjaga, ja edukalt!

Emas on korraga ühendatud kaks poolust: äärmiselt naiselik ilumeel, malbus, tagasihoidlikkus ja mehelik pealehakkamine, vaprus, konkreetsus. Avalik kurtmine ei kuulu ema repertuaari – „Mona Lisa“-lik dešifreeritud naeratus aga küll. Emal on imepärane võime märgata olulisi detaile ja pisiasju. Ema on nagu sisepõlemismootor, mis hoiab pere suure hoolimise ja mõistmisega toimimas. Lapsed on ema töö, elurõõm ja armastus. Ema töö on raske, kuid see on parim töö maailmas. Ema palved liigutavad hinge. Ema sõnal on innustav jõud. Laps ütleb oma esimesed sõnad just ema poolt räägitavas kelles, hoides nii meie ilusat emakeelt. Ema seob kokku pere, järjepidevuse ja rahvuse.

Ema on just, kui väärtuste puu, mis kasvab koos laste ja perega, mille tüvi on tugev ja oksad on alati toetamas oma lapsi nende eluteel. Perekonnas omandatud väärtused, uskumused ja traditsioonid on need, mis meid terve elukaare kannavad, mille põhjal me teeme elus valikuid ja peame õigeks või valeks erinevaid tegutsemisviise. Needsamad tugevalt juurdunud väärtused, käitumis- ja mõttemustrid annab iga ema oma lastele põlvest-põlve edasi.
Mitt Romney on kord öelnud. Kogu maailma seadusandlus ja –aktid kokku ei suuda iialgi seda maailma paremini parandada kui emade ja isade armastavad südamed ja käed. Kui iga laps saaks uinuda tundes enda ümber perekonna armastust – oleks kogu maailm palju helgem ja parem paik.” Peresisestest suhetest hoolimisest ja üksteisemõistmisest algab edukas ühiskond ja kestlik rahvus, ilma selleta ei oleks ei meie riigil, kultuuril ega rahvusel tulevikku.

Väärtustades emarolli ja pöörates ühtlasi rohkem tähelepanu lasterikastele peredele kui ühiskonna alustalale. Seda õnnelikumad, tugevamad ja suuremad on meie pered, seda kestvam on ühiskond.

Kaunist emadepäeva kõigile emadele!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga