ERJK seadis kolme erakonna majandusliku tegevuse jätkusuutlikkuse kahtluse alla

Fotol Andrus Ansip ja Kaja Kallas. FOTO: Remo Tõnismäe/ Postimees

Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon hinnangul viitavad Reformierakonna, Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide suured võlgnevused puudulikule finantsplaneerimisele ja seavad kahtluse alla erakondade majandusliku tegevuse jätkusuutlikkuse.

ERJK käsitles 24. oktoobril toimunud koosolekul erakondade 2019. aasta III kvartali aruannete põhjal nende finantsseisundit. Probleemsetena jäid komisjonile silma kolm parteid: Reformierakond, Keskerakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond.

Loe pikemalt delfi ärilehest

Kommentaarid artiklile “ERJK seadis kolme erakonna majandusliku tegevuse jätkusuutlikkuse kahtluse alla

  • 4. nov. 2019 kell 10:31
    Permalink

    Kes te osalete selles komisjonis, ehk selgitate ka välja – kuidas üldse erakonnad laene või pangast laene saavad. Laenu antakse ainult tagatiste vastu, aga erakondadel ei ole tagatisteks pandavat vara. Seega on ekslik komisjoni seisukoht, et sotside laenuvõtmine on positiivne. Vastupidi, see on kahtlane ja viitab korruptsiooniohule. Tõenäoliselt peavad nad laenuandjaga sõlmima optsioonitehingu (näiteks küll suuliselt või isegi ainult märksõnade tasemel) – et kui deliberid valitsusse saavad, siis taastavad näiteks II samba kohustuslikkuse. Või loovad vastavale pangale muid ebaausaid majandushüvesid. Uurige välja, selleks te seal ju oletegi.

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga