Eestlased tuuakse Ühendkuningriigist tagasi kahe erilennuga

Nordica erilend toob 29. detsembril Londonist ära need kriitilise naasmisvajadusega eestlased, kes päev varem toimuvale Air Balticu lennule ei pääsenud. Foto: Aare Lepaste

Välisministeerium korraldab lühiajaliselt Ühendkuningriigis viibivatele Eesti kodanikele kaks erilendu Eestisse naasmiseks. 28. detsembril toimub Air Balticu erilend Londonist Riiga ning 29. detsembril Nordica erilend Londonist Tallinna.

“Kui seoses koroonaviiruse levikuga peatati 20. detsembrist ajutiselt otselennud Eesti ja Ühendkuningriigi vahel, asus välisministeerium kaardistama lühiajaliselt Ühendkuningriigis viibivaid Eesti kodanikke, kelle alaline elukoht on Eestis ja kel võib olla hädavajadus naasta enne lennupiirangute lõppu, kuid kes ei ole leidnud selleks alternatiivseid võimalusi,” selgitas välisministeeriumi avalike suhete osakonna peadirektor Aari Lemmik ERR-ile.

“Vastavalt sellele, kes Ühendkuningriigis lühiajaliselt viibivatest eestlastest olid end registreerinud välisministeeriumi portaalis Reisi Targalt, võttis välisministeerium nendega ühendust, et tuvastada, milline on nende olukord ja pakkus kriitilise naasmisvajadusega Eesti kodanikele võimalust saada koht 28.12 Air Balticu erilennule Londonist Riiga,” lisas Lemmik.

Kuna vajadusest kiirelt naasta on välisministeeriumile andnud teada rohkem Eesti kodanikke, kui mahtus Air Balticu erilennule, otsiti Lemmiku sõnul lisalennu võimalusi. Koostöös majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga leitigi võimalus veel üheks lisalennuks enne aastavahetust ning Nordica lend toob 29. detsembril Londonist ära need kriitilise naasmisvajadusega eestlased, kes 28.12 lennule ei pääsenud.

Rohkem erilende plaanis ei ole. Lennupiirang otselendudele Eesti ja Ühendkuningriigi vahel on hetkel jõus 31. detsembrini.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga