Eesti Kultuuri Koda korraldab töökultuurile pühendatud konverentsi ja annab välja auhinna “Kultuuri Tegu 2018”

Pille Lill. FOTO: PEETER LANGOVITS/ POSTIMEES

Eesti Kultuuri Koda korraldab reedel, 5. oktoobril konverentsi teemal “Töökultuur”. Üritus toimub Pärnus Endla Teatris ning selle eesmärk on aidata kaasa tööjõu puudusega seonduvate probleemide lahendamisele. Ühtlasi kuulutatakse konverentsil välja “Kultuuri Tegu 2018” laureaat.

Kultuuri Koja arvates on kriitilise tööjõu puuduse tekitanud eelkõige madal töökultuur võrreldes edukamate Euroopa riikidega. Konverents keskendub tulemuste otsimisele ning püüab probleemidele leida konkreetseid lahendusi. Konverentsil astuvad üles oma ala asjatundjad ettevõtlusest, avalikust teenistusest ning hariduse ja kultuuri valdkonnast, ettekannetega esinevad Urmas Viilma, Tiina Lokk ja Tiina Saar-Veelmaa.

Kultuuri Koja eestesisuse liige Pille Lille sõnul on äärmiselt tähtis tuua avalikkuse ette arutluseks, kuidas erinevate töövaldkondade eripärad mõjutavad konkreetselt seal töötavate inimeste ootusi ning kas leidub universaalseid lahendusi tööjõupuudusega seotud probleemidele.

Konverentsi raames kuulutatakse Endla Teatri saalis pidulikult välja “Kultuuri Tegu 2018” laureaat.

Kultuuri Tegu 2018 auhinnale kandideerivad:

  • Eesti esimene üldluulepidu, idee autor Üllar Saaremäe, korraldaja MTÜ Punklaulupidu
  • Üheslaulmine: Laulu võim ja Sajandi sumin, idee autor Tõnu Kaljuste, korraldaja SA Lootsi Koda
  • MMihcekl Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades, korraldaja Eesti Kunstimuuseum, kuraator Greta Koppel
  • Eesti Kunstiakadeemia uue hoone valmimine, arhitektuurse kompositsiooni autorid arhitektuuribüroo KUU arhitektid Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla ja filosoof Eik Hermann
  • Eesti Festivaliorkestri kontserdid, dirigent Paavo Järvi

MTÜ Eesti Kultuuri Koda on erinevaid loomingulisi praktikaid ühendav avaliku arutelu platvorm. Viiendat aastat korraldatakse aastakonverentse, kuhu on oodatud Eesti laiem kultuuriavalikkus ning kus keskendutakse kindlale, ühiskondlikult aktuaalsele ning Eesti kultuuriavalikkust kõnetavale teemale.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga