Aivar Kokk Jõgeva valla vapimärgiga Foto: Aivar Koka erakogu

Jõgeva Kultuurikeskuses toimunud Eesti Vabariigi 102. aastapäevale pühendatud pidulikul vastuvõtul tunnustasid Jõgeva vallavolikogu esimees Raivo Meitus ja vallavanem Aare Olgo Jõgeva- ja Tartumaalt Riigikogusse valitud erakonna Isamaa esindajat Aivar Kokka Jõgeva valla kõrgeima autasu Jõgeva valla vapimärgiga.

Aivar Kokk on sündinud Jõgeva linnas, mis pärast haldusreformi on üks osa Jõgeva vallast. Lapsepõlve veetis ta Luual ning tema hariduse sai alguse Luua Algkoolis ja Oskar Lutsu Palamuse Keskkoolis. Kõrghariduse omandas Kokk Tallinna Tehnikaülikoolis, mille lõpetamise järel kutsuti ta tööle Siimustisse toonasesse Jõgeva EPT-sse.

Üheksakümnendatel aastatel rajati tema eestvedamisel Siimustis ehitusfirma AS CobraGrupp. "Pidasime kohe läbirääkimisi nii Jõgeva KEK-i kui ka Jõgeva MEK-i parimate ehitusbrigaadide töölistega ning mul õnnestus nad meelitada tööle meie ettevõttesse, kus juba töötasid endised Jõgeva EPT ehitajad. “See oli huvitav ja palju võimalusi pakkuv aeg,” hindab Aivar Kokk nüüd.

Seoste tekkimisest poliitikaga meenutab Kokk järgmist: “Esimest korda kandideerisin sõprade õhutamisel 1989.aasta toonasesse Jõgeva külanõukogusse. Olen sellest ajast alates osalenud Jõgeva vallavolikogu töös, seega olen tänaseks olnud kohalikus poliitikas tegev 30 aastat. 2004. aasta augustist sai minust järgmiseks viieks aastaks maavanem. Kui sõpradega 2010. aastasügisel arutasime, kes võiks minna Jõgeva- ja Tartumaad esindama Riigikogusse, siis langes liisk lõpuks minule. Ühiselt arutledes tundus, et meie maailmavaatega on kõige
sarnasem tänane Isamaa erakond ja nii on nüüd läinud, et olen kolmandat koosseisu Riigikogu
liige.”

Riigikogus on Aivar Kokk juhtinud sotsiaal-, majandus ja maaelukomisjoni, praegu on ta rahanduskomisjoni esimees. “Eks iga komisjoni juhtimine toob kaasa vajaduse selles valdkonnas süvitsi minna. Kindlasti on mind aidanud kogemused, mida olen eelnevalt saanud nii ettevõtjana, omavalitsusjuhina ja maavanemana. Samuti on mul ju igas valdkonnas tuttavaid-sõpru, kellelt vajadusel arvamust või nõu küsida. Hea on tõdeda, et erinevate
komisjonide juhtimisel on olnud võimalus Eestimaa inimeste heaks palju ära teha.”

Ettevõtjast võrsunud poliitik kohtub igal nädalal inimestega erinevates piirkondades ja tihti on ka küsimused erinevad. Eakamad inimesed on rohkem huvitud sotsiaalsetest teemadest, nooremad haridusteemadest, ettevõtjad rahandus- ja majandusteemadest. “Heategevuse kaudu ja koostöös paljude inimestega on võimalik teha midagi head. Olgu selleks siis Siimustisse Metsatarekese lastekeskusele Andruse peremaja rajamine või Oma Mehe Kohviku heategevusliku pannkoogimüügiga erinevate valdkondade ja inimeste toetamine. Heaks näiteks on ka juba eelmisel sajandil alguse saanud heategevuskontserdid, millega oleme toetanud nii erinevaid tegevusi, eakaid kui ka kogudusi. Selliste ürituste kaudu on saanud paljud osa võtta heategevusest ning mõistnud, et paljude inimeste väike panus moodustab lõpuks suure panuse.”

Juba aastaid on EELK Põltsamaa Niguliste kirikus toimunud heategevuslikud kontserdid kiriku kordategemise toetuseks. Esinejad on olnud tuntud Eesti muusikud, näiteks, C-Jam, Mait Maltis koos poegadega, Hanna-Liina Võsa, Birgit Sarrap, Getter Jaani, Koit Toome, Ott Lepland, AlenVeziko jt,” räägib Aivar Kokk.

Rahalise kingituse, mis Jõgeva valla vapimärgiga kaasnes, annetab Aivar Kokk heategevusliku kontserdi korraldamiseks, mis toimub tulevase Jõgeva luterliku kiriku torni juures, mida hiljuti ehitama hakati. Tänavusel Eesti Iseseisvuspäeva vastuvõtul pälvis Jõgeva valla Vapimärgi ka Keskerakonna nimekirjas Jõgeva- ja Tartumaalt korduvalt Riigikogusse valitud Marika Tuus-Laul.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga