Aivar Kokk: maksurahu asemel näeme koduomanike maksukoormuse tõusu

Maamaksu järsu tõusu ja eluasemelaenu intresside maksvabastuse kaotamisega saavad Aivar Koka sõnul valusa löögi ennekõike noored pered ja koduomanikud. Foto: Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni 7. juunil peetud istungil arutati valitsuse algatatud eluasemelaenude intresside maksuvabastuse kaotamist. Komisjoni aseesimehe Aivar Koka (Isamaa) sõnul viljeleb valitsus koduomanike vaenulikku maksupoliitikat.

Rahanduskomisjoni aseesimehe Aivar Koka sõnul näitavad valitsuse sammud, et koduomanike huvide eest ei seisa enam keegi. „Eluasemelaenu intresside maksuvabastuse kaotamine mõjutab ligi 130 000 inimest. Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioonilepingus on lubatud küll maksurahu, aga selle asemel näeme koduomanike maksukoormuse tõusu,“ ütles Kokk.

Kokk tõi näitena, et lisaks eluasemelaenu intresside maksuvabastuse kaotamisele on valitsus tulnud välja ka ettepanekuga tõsta maamaksu. „Maamaksu järsu tõusu ja eluasemelaenu intresside maksvabastuse kaotamisega saavad valusa löögi ennekõike noored pered ja koduomanikud. Eestis on laenuintressid juba täna kõrgemad kui Põhjamaades ning valitsuse sammud muudavad olukorra veelgi hullemaks,“ ütles Kokk.

Komisjon otsustas saata tulumaksuseaduse muutmise eelnõu, millega kaotatakse eluasemelaenu intresside maksuvabastus täiskogu istungile 14. juunil ja tegi ettepaneku esimene lugemine lõpetada.

Tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõuga (402 SE) plaanitakse kaotada eluasemelaenu intresside maksuvabastus. Muudatuste jõustumisel pole intresse enam võimalik maksustatavast tulust maha arvata 2023. aastast esitatavates deklaratsioonides 2022. aasta kohta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga