Viktoria Ladõnskaja-Kubits filmilinnaku projektist: see oli ja on väärt, et valmis saada

Foto: Eesti Uudised

Möödunud sügisel esitleti projekti riikliku tähtsusega kultuuriehitiste nimekirjas Tallinna Filmilinnaku projekti. Kultuurkapitali raha saamiseks kultuurikomisjonile ja vastukaja oli ülimalt positiivne. Tänaseks teame, et Tallinna Filmilinnak jäi Kultuurkapitali rahastusest ilma.

Riigikogu kultuurikomisjon otsustas 3. mail teha ettepaneku nimetada järgmisteks Kultuurkapitali vahenditest toetatavateks riiklikult tähtsateks kultuuriehitisteks vastavalt pingereale Tartu südalinna kultuurikeskuse, Narva Kreenholmi kultuurikvartali „Manufaktuur“, Arvo Pärdi nimelise muusikamaja ning Rahvusooperi praeguse hoone juurdeehitise. Ettepanek liigub nüüd edasi Riigikogu suurde saali, kus tehakse lõplik otsus kultuuriehitiste pingerea ning objektide kohta, mille rajamist või renoveerimist eelolevatel aastatel Kultuurkapitali vahenditest toetatakse.

Tallinna Filmilinnaku poolt hääletas lõpphääletusel kaks inimest – opositsiooni kuuluva Isamaa liikmed Viktoria Ladõnskaja-Kubits ja Üllar Saaremäe. Ladõnskaja-Kubits ütles Eesti Ekspressile, et tal on väga kahju, et Tallinn Film Wonderland hääli kokku ei saanud.

„Ma tõesti arvan, et see projekt oli ja on seda väärt, et valmis saada. Projektil on tohutult plusse kinotööstuse toetamisest kuni rahvusvahelise eelise saamiseni, ja võrreldes teistega ei olnud see ka väga kallis. Lisaks oli arusaadav, et filmilinnak suudab end pärast valmissaamist ülal pidada, projekti lisaväärtuseks on ka hariduslik aspekt lastele korraldatavate ekskursioonide ja kinotundide kujul. Minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt oli filmilinnak just see projekt, mida saab nimetada tulevikuprojektiks,“ rääkis Ladõnskaja-Kubits Eesti Ekspressile.

Filmilinnaku projekt on valmis ja selle taga seisab suurem osa Eesti filmitootmisettevõtetest. Paljassaare tee 17 asuvale krundile planeeritud hoone projekt on valminud koostöös arhitektuuribürooga Novarc.

Filmilinnak peaks ehitatama Põhja-Tallinna Paljassaare poolsaarele. Esimeses järgus valmiks filmilinnaku kolm stuudiot ja abiruumid koos juurde kuuluva taristuga. Stuudiohoone kogumaksumus (koos sisustusega) on värske eksperthinnangu kohaselt 12–13,5 miljonit eurot.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga