Välisminister tunnustas teeneteristidega mitmeid eestlasi ja välismaalasi

Tänavu teistkordselt välja antud välisministeeriumi teeneterist pälvis 31 inimest Eestist ja välismaalt. Foto: erakogu

Välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) tunnustas täna, 21. jaanuaril välisministeeriumi teeneteristidega diplomaate, ajakirjanikke, ettevõtjaid, endisi ja praeguseid välisministreid ning ühiskonnategelasi, kes on silmapaistvalt panustanud Eesti iseseisvuse kindlustamisse ja huvide edendamisse maailmas.

„Mul on väga hea meel anda teeneterist inimestele, kes on pühendunult edendanud Eesti asja kodus või piiri taga, samuti meie olulistele partneritele maailmas. Eriline tänu ka neile tublidele Eesti ametnikele ja partnerriikide esindajatele, kes pingutasid koroonakriisi lahendamise nimel. Samuti on sel aastal meie vaade väga rahvusvaheline: ÜRO Julgeolekunõukogu valitud liikmena räägime kaasa rahvusvahelise julgeoleku küsimustes enam kui kunagi varem,“ ütles Urmas Reinsalu.

„Olen väga uhke, et Eestil on nii palju sõpru, kellele toetuda. Tänu sellistele inimestele on Eesti suurem ja tugevam,“ lisas välisminister.

Tunnustuse pälvis 31 isikut Eestist ja välismaalt. Välisministeeriumi teeneteristi tänavused kavalerid on Aku Sorainen, Anne Samlik, Anvar Samost, Aune Kotli, Damon Wilson, David Harris, Edgars Rinkēvičs,Edward Lucas, Enno Uibo, Erki Kodar, Heiki Magnus, Inga Bowden, Irja Lutsar, Jacek Krzysztof Czaputowicz, Jüri Ratas, Kristiina Omri, Lembit Uibo, Linas Linkevičius, Mart Luik, Mart Raudsaar, Michael Richard Pompeo, Mihhail Lotman, Märt Volmer, Paavo Nõgene, Paul Teesalu, Pekka Haavisto, Priit Hõbemägi, Riho Ühtegi, Svjatlana Tsihhanovskaja, Teet Korsten ja Tiina Nirk.

Eelmisel aastal sai teeneteristi 34 inimest

Esmakordselt andis välisministeerium teeneteristid välja möödunud aasta 20. veebruaril.

„Olen väga tänulik neile inimestele, kes on teinud südamega tööd selle nimel, et mõtestada Eesti tulevikku maailmas, töötanud selle nimel, et Eesti julgeolek oleks tagatud, toetanud Eesti ettevõtteid eksporditurgudel ja esindanud Eestit maailmas,“ ütles välisminister Urmas Reinsalu toona. Ta lisas, et meil on ainult üks Eesti, mida hoida ja armastada ning just sellised inimesed on meie riikluse selgroog.

Mullu tunnustas välisminister teeneteristiga 34 isikut Eestist ja välismaalt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga