Tõnis Lukase ametiaeg Eesti Kirjandusmuuseumi direktorina algab 1. juunil ja kestab viis aastat. Foto: Eesti Uudised

Haridus- ja teadusministeeriumi (HTM) teaduspoliitika komisjon valis 19. mail Eesti Kirjandusmuuseumi uueks direktoriks Tõnis Lukase. Direktori ametiaeg algab 1. juunil ja kestab viis aastat.

Kirjandusmuuseum on pidevalt täienevate kogude baasil tegutsev teadus- ja arendusasutus, mis toidab nii rahvus- kui ka maailmakultuuri. Tõnis Lukase eesmärk on Eesti Kirjandusmuuseumi kujundamine nüüdisaegseks teadus- ja mäluasutuseks, mille roll on mõtestada humanitaarteaduste ja ühiskonna seoseid, säilitada ja uurida eesti kultuurivara ning olla humanitaarteadusliku uurimistöö ja digihumanitaaria üks eestvedaja Eestis.

Konkursile laekus seitse avaldust. Eesti Kirjandusmuuseumi töötajate ja nõukogu liikmetega kohtumisel tutvustasid oma tegevusprogrammi kuus kandidaati: Martin Eessalu, Tõnis Lukas, Aija Sakova, Urmas Sutrop, Kaja Tampere ja Aimar Ventsel.

HTM-i kõrghariduse- ja teaduse asekantsler Indrek Reimandi sõnul oli konkursil mitu head kandidaati, kelle seast tõusis esile Tõnis Lukas väljapaistva juhtimiskogemuse ning valdkonna tundmise tõttu.

Tõnis Lukas (Isamaa) on olnud Riigikogu nelja erineva koosseisu liige ning haridusminister, haridus- ja teadusminister ning aastatel 2019-2021 kultuuriminister. Ta on olnud Tartu linnapea ja kahel erineval perioodil Eesti Rahva Muuseumi direktor. Lukas on pidanud õpetaja ametit Rõngus ja lektori ametit Tartu Ülikoolis ning juhtinud Tartu kutsehariduskeskust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga