Tallinna uueks abilinnapeaks saab Kõlvarti endine nõunik Betina Beškina

FOTO: erakogu

Talllinna uueks abilinnapeaks saab endine Mihhail Kõlvarti nõunik Betina Beškina, lisaks korraldatakse ümber abilinnapeade töövaldkonnad ning senise seitsme asemel jätkab tööd kuus abilinnapead.

Neljapäeval teatasid Keskerakond ja Roheliste erakond, et Talinna abilinnapeana ei jätka Züleyxa Izmailova, kes enda sõnul keskendub erakonna arendamisele. Linnavalitsuse koosseis jääb seega kuueliikmeliseks.

Seni sotsiaalvaldkonna eest vastutanud Tõnis Mölderi asemel saab
abilinnapeaks Betina Beškina. Tallinna linnavolikogus määrati uueks abilinnapeaks Betina Beškina, kes on varem Mihhail Kõlvarti nõunikuna töötanud ja suunas ka Pervõi Baltiiski telekanalisse Tallinna ostetud sisu.

Abilinnapeadena jätkavad Kalle Klandorf, Vadim Belobrovtsev, Eha Võrk, Andrei Novikov ja Aivar Riisalu.

Tallinna volikogu Isamaa fraktsioon uut linnavalitsuse koosseisu ei toeta. Fraktsiooni aseesimehe Mart Luige sõnul on abilinnapeade arvu vähendamine positiivne samm, kuid volikogu ei ole kummitempel. “Tutvustada uut linnavalitsuse koosseisu ja avalikkusele täiesti tundmatut abilinnapeakandidaati kõigest 30 minutit enne volikogu istungi algust näitab lugupidamatust Tallinna elanike ja linnavolikogu liikmete vastu,” ütles Luik.

Luige sõnul on sotsiaalvaldkonna korraldamine kohaliku omavalitsuse üks mahukamaid ülesandeid ning linnavalitsus ei saa oodata, et volikogu annab selle eest vastutavale abilinnapeale pimesi heakskiidu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga