Tallinn pani peatänava projekti pausile

Kas Savisaare taandumine kõigutab ka linnapea Taavi Aasa tooli? Foto: Konstantin Sednev, Eesti Meedia

Tallinna linnavõim otsustas panna peatänava projekti pausile, kuniks saab selgeks ühistranspordi toimimise kava, kirjutab Eesti Päevaleht. 

Tallinna linnaplaneerimise ameti juhataja Ignar Fjuk rääkis, et paar kuud tagasi esitlesid projekteerijad linnavalitsusele plaani, kuidas peaks ühistransport uuel tänaval toimima hakkama. Fjuki sõnul ei olnud aga mudel piisav.

„Seejärel palus linnavalitsus, et täpsustatud lähteülesande järgi koostataks uus modelleering,” tõdes Fjuk.

Tema jutu järgi poleks see olnud kulukas ega keeruline, varasemat plaani oli vaja lihtsalt veidi täiendada. Nii oleks teada saanud, kas liiklusmuudatused oleksid kohased või mitte. „Aga projekteerijad keeldusid sellest ja nüüd otsustas linn selle ise tellida. Selleks ajaks on linn otsustanud projekteerimise peatada,” selgitas Fjuk.

Tema sõnul ei tähenda see, et peatänav jääks tulemata. Seejuures ei vaielda Fjuki sõnutsi ainult detailide üle. „Kui ikkagi ühistransport on välja tõrjutud, sest sinna rajatakse puuderivi, laiad jalgratta- ja kõnniteed, ning ühistransport pannakse praeguse kahe raja asemel ühele rajale ja see ei tööta, siis see pole pisiasi. Nii jääb kogu linna liiklus seisma,” tõdes ta.

Tallinna peatänava ideekonkursi võidutöö „Kevad linnas” üks arhitektidest Toomas Paaver ütles, et Pärtel-Peeter Pere esitas väite peatänava mitte tulemisest pigem tähelepanu äratamiseks, sest asjad on tõesti veidi venima jäänud. „Ühe ja sama projektiga püütakse luua inimsõbralikku ruumi, samal ajal peab ühistransport hästi toimima ja ka autod juurde pääsema,” selgitas Paaver projekti keerukust ja vaidluskohti.

Ta lisas, et küsimuste selgeks vaidlemine on nii suure projekti puhul täiesti loomulik protsess. Paaver ei olnud nõus, et arhitektid olevat joonistanud päriselus mittetoimivaid lahendusi. Samuti ei kinnitanud ta, et linnavalitsus arhitektidele vastu töötaks. „Aga mõnes küsimuses on nii, et ka linnaametid esindavad eri soove. Mõni ametnik esitab tingimusi, mis sisuliselt ei klapi kokku algse lähteülesandega, ja otsi siis seal vahel seda lahendust,” rääkis Paaver.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga