Suusatreener Arne Tilk: pitsi tõstmise asemel tulge riigi sünnipäeval suusakoolitusele

Arne Tilk veedab iga vaba hetke Mammaste Tervisespordikeskuses suusatajaid treenides ja radasid hooldades. Foto: Aare Lepaste

Kui peaminister Kaja Kallas soovitas möödunud kolmapäeval Riigikogu infotunnis inimestel 24. veebruaril kodus püsida ja Eesti terviseks pereringis pitsikest tõsta, siis Isamaa Põlvamaa piirkonna juhatuse liige Arne Tilk kutsub kõiki huvilisi Eesti 103. sünnipäeval hoopis suusakoolitusele.

„Enne pitsitõstmist õppige suusatama,“ muheleb suusatreener Arne Tilk, kes on 24. veebruaril tavaliselt kas mõnel võistlusel või võistlust korraldamas.

„Kuna sellel aastal on elu natuke teisem ja saan riigi sünnipäeval olla koduradadel, siis sündiski mõte korraldada soovijatele tasuta suusakoolitus. Varasemast on teada, et huvi sellise koolituse vastu on suur, seepärast on lisaks minule õpetamas kolm Sordiklubi Serviti kasvandikku, kes on suusatanud ja suusatavad vabariigi tipptegijate seas,“ räägib Tilk.

„Tehnika osas suusakoolitusel piiranguid ei ole, kes soovib, sõidab klassikat, kes tahab, harjutab vabatehnikat. Küll aga kehtivad koroonaviiruse tõttu seatud üleüldised piirangud ning oleme teinud kõik endast sõltuva, et koolitusel osalejad või koolitajad ise nakkust külge ei haagiks,“ rõhutab Arne Tilk.

Suusakoolitus toimub Mammaste Tervisespordikeskuses 24. veebruaril kell 12-14.

Eesti Terviserajad kutsuvad inimesi iga-aastaselt oma lemmikterviserajale, et tähistada üheskoos Eesti sünnipäeva 121 rajal üle riigi ja teha üheskoos ringe ümber maakera. Tänavu sai 28. veebruarini kestev algatus “Vabariigi terviseks!” avalöögi juba 20. veebruaril ning seab eesmärgi läbida rekordilised 100 000 kilomeetrit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga