Sester: valitsus plaanib suurendada Eestis ladustatud kütusevaru

Riigikogu majanduskomisjoni liikmed pooldavad Eesti pinnal hoitavate riiklike kütusevarude suurendamist. Majanduskomisjoni esimehe Sven Sesteri sõnul võimaldaksid suuremad kohapeal ladustatud varud aidata riigil kriisiolukordadega paremini toime tulla.

“Hetkel hoitakse poolt Eesti kütusereservidest kodumaa pinnal ja ülejäänud pool asuvad riigist väljas,” ütles majanduskomisjoni esimees Sven Sester (IRL) pärast esmaspäeval toimunud komisjoni istungit BNS-ile.

Sesteri sõnul võimaldaks suuremad kohapeal ladustatud varud aidata riigil paremini toime tulla võimalike kriisiolukordadega, kui kütust läheb vaja kiiresti ja palju või siis ei õnnestu seda üle mere juurde tuua.

Komisjoni esimehe sõnul midagi konkreetselt veel kokku ei lepitud, kuid mõte leidis komisjoni liikmete seas poolehoidu ja teema võetakse millalgi uuesti üles.

Rahvusvaheliste seaduste järgi peavad arenenud riigid omama vähemalt 90 päeva kütusevarusid ehk siis iga riik peab suutma oma varudega toime tulla kolm kuud. Eesti territooriumil on hetkel ladustatud umbes 45 päeva kütusevaru. Ülejäänud Eesti kütusevarud paiknevad Soome ja Rootsi mereterminalides. Suurt kogust hoitakse näiteks Haminas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga