„Reformierakonna plaan alustada kulude kokkuhoidu laste heaolu arvelt tabab eriti valusalt hajaasustusega piirkondi,“ tõdeb endine rahvastikuminister Riina Solman (Isamaa) viidates haridusministeeriumi otsusele vähendada omavalitsustele jagatavat huvitegevuse toetust poole võrra: seniselt 14,25 miljonilt 7,25 miljonile.
Reformierakonnale omaselt otsitakse Solmani sõnul seda tasakaalu esmajärjekorras perede turvatunde ja regionaalpoliitika arvelt. „Kusjuures, linnadele ei olegi huvihariduse kärbetele nii suurt mõju, aga selle toetuse mõte ongi olnud toetada eelkõige hajaasustusega piirkondi, kuid ega Reformierakond ole varemgi regionaalpoliitikat toetavate otsustega hiilanud,“ lisas Solman.
Solmani arvates on kurb näha, et nüüdseks oleme jõudnud kärpeplaanidega olukorda, kus asume laste huvitegevuse kärpimise teel õpetajate palkasid tõstma. Mis aga kindlasti ei tähenda seda, et õpetajate palkasid ei peaks tõstma – leida tuleb tasakaal.
Eriti halastamatult tabab olulise toetusmeetme kaotamine endise rahvastikuministri hinnangul aga keskmiselt ja üldse mitte hästi toimetulevaid perekondi. Koroonakriis teeb olukorra veelgi keerulisemaks teadmises, et vaimse tervise probleeme on üha rohkem ja üha noorematel inimestel.
„Teisisõnu lüüakse huvirahade kärpimisega taaskord kõige nõrgemate pihta, kes tulevikus meie riiki edasi peavad vedama. Praegu näeme valitsuse poolt, mille peaminister armastab rääkida koroonakriisi nähtamatutest ohvritest, suurtele sõnadele vasturääkivaid tegusid,“ märkis Solman.
Rahandusministri käsul pidid kõik ministeeriumid leidma riigieelarve strateegias kärpekohti ning haridusministeerium otsustas ühe meetmena vähendada omavalitsustele jagatavat huvitegevuse toetust poole võrra: seniselt 14,25 miljonilt 7,25 miljonile.