Isamaa Tallinna Linnavolikogu fraktsiooni juht Riina Solman kutsub Deniss Boroditšit oma volikogu liikmelisusest loobuma.
Kas ja kuidas hakkab Boroditš linnavalitsuse alluvana volikogus opositsioonisaadiku kriitilist tööd tegema?
Deniss Boroditš ise arvab, et transpordivaldkond on erakondade ülene teema, mis puudutab kõiki valijaid, seepärast ei sega linnavalitsuse alluvuses TLT juhiks olek kuidagi tema tööd volikogus.
Ühes on tal õigus – transport ongi erakondade ülene teema. Kuid just seepärast, et see on kõiki puudutav teema, tuleb volikogu liikmel TLT tegevusi kriitiliselt hinnata, eriti pärast avalikuks tulnud massiivset korruptsiooniskeemi avastamist. Tallinna transpordikorralduses on suuri probleeme ning seetõttu tuleb eriti selles valdkonnas säilitada kriitikameel.
Miks ikkagi on vaja Boroditšil kümne küünega volikogu kohast kinni hoida? Boroditši kahepaikne olek reformierakondlasena Keskerakonna mõjusfääris jätab kokkuvõttes mulje, et toimunud on Boroditši avaliku raha eest ära ostmine volikogus ja plaan on teda rakendada selleks, et hoida linnavõimu Keskerakonna käes. Selline käitumine lõhnab äritehinguna ja isegi poliitilise korruptsiooni järele.
Savisaare volituste peatumiseni on võimuvahekord volikogus ahtake, Keskerakonnal on täna vaid üks hääl opositsioonist enam. Kui opositsioon üritab linnavõimu umbusaldada , siis ei pruugi linnavõim oodata Boroditšilt muud, kui et ta ei tuleks umbusaldusele kohale. Sama “kohale mitteilmumise” soovitus võib edaspidi laieneda ka teistele olulistele hääletustele, kus opositsioon ei nõustu linnavalitsuse käitumise või rahakulutamisega.
Boroditši värbamise tegelik hind ei ole seega ainult rahaliselt kõrge. Tema TLT etteotsa liikumise tegelik hind on läbipaistmatu linnajuhtimise ja ühe erakonna ainuvõimu jätkumine Eesti pealinnas Tallinnas. Suure palga eest linnavalitsusele allutamisest paistab välja Boroditši volikogus opositsioonisaadikuna tasalülitamise plaan. 6500 eurot teeniva tippjuhi ametis, milles Boroditšil erialane kompetents puudub, ei tohiks olla ülearust aega. Tema volikogu kohaga hoitakse nüüd keskerakonna ainuvõimu Tallinnas.
Avalikkusel ja ajakirjandusel tuleb Boroditšit nüüd eriliselt terava luubi all hoida. Mees, kes lubas ametisse nimetamisel, et paneb suurt rõhku läbipaistvusele ja korruptsiooni tõrjumisele, alustas oma teed TLT juhina läbipaistmatult: küsimise peale ei avaldanud oma palganumbrit, sogades küll konfidentsiaalsusnõudega (maksumaksja palgal avalikus ametis!), küll lastes abilinnapea Klandorfil linna määrustikule viidates numbrit tükk aega vaka all hoida (regulatsioonid koostab endale linnavalitsus ise, ja on need vajadusel aastaid kinnitanud keskerakonna häälte ülekaaluga ka volikogus ise).
Isamaal on Boroditšile üks soovitus: ole mees ja lõpeta oma volikogu liikmelisus! Alusta oma karjääri linnaametnikuna ausalt ja läbipaistvalt.