Riigikogu hääletab taaskord pensonireformi seaduse üle

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder Riigikogu istungil, kus kiideti heaks valitsuse algatatud pensionireform.

Kolmapäevasel riigikogu hääletusel selgub, kas riigikogu kiidab uuesti heaks pensionireformi seaduse või mitte.

Tegemist on seadusega, mille president Kersti Kaljulaid jättis veebruari alguses välja kuulutamata ning mis on nüüd taas riigikogu saalis. Riigikogu rahandus- ja põhiseaduskomisjonid presidendi seisukohaga ei nõustunud.

Jaanuari lõpus sidus koalitsioon valitsuse algatatud kohustusliku kogumispensioni reformi valitsuse usaldushääletusega ning pensionireformi heaks kiitmise poolt hääletas 56 riigikogu liiget, vastu oli 45.

Kolmapäeval saab iga riigikogu liige esitada mõlemale ettekandjale – põhiseaduskomisjoni ja rahanduskomisjoni esindajale – ühe suulise küsimuse. Ettekannete ja küsimuste-vastuste vooru järel algavatel aruteludel saavad arvamust avaldada kõik riigikogu liikmed. Kui riigikogu võtab pensionireformi seaduse vastu, saadetakse see jälle president Kersti Kaljulaidile väljakuulutamiseks. Seejärel on presidendil 14 päeva otsustamiseks.

President jättis seaduse veebruari algul välja kuulutamata. Kui ta jääb teist korda samale seisukohale ega kuuluta seadust välja, pöördub ta riigikohtusse, kes peab ütlema, kas seadus on põhiseadusega kooskõlas või mitte.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga