Riigikogu ei valinud Alar Karist esimeses voorus presidendiks

Alar Karis ei kavatse enne teisipäeva keskpäeval toimuvat valimiste teist vooru hakata saadikuid veenma enda poolt hääletama.

Presidendikandidaat Alar Karis ei saanud 30. augustil Riigikogus vajalikku toetust. Karise poolt hääletas 63 saadikut, märgistamata hääletussedeleid oli 16, kehtetuid sedeleid ei olnud. Hääletussedeleid jagati välja 80, hääletusest võttis osa 79 saadikut.

Valituks tunnistamiseks oli presidendikandidaadil vaja Riigikogu koosseisu kahekolmandikulist häälte enamust ehk vähemalt 68 Riigikogu liikme toetust.

19 EKRE saadikut hääletussedeleid välja ei võtnud, samuti ei osalenud hääletusel haiglaravil viibivad Siim Kallas (Reformierakond) ja Helir-Valdor Seeder (Isamaa), vahendab ERR. Isamaa peasekretär Priit Sibul ütles ERR-i otsesaates Riigikogust, et kõiki Isamaa saadikute hääli Alar Karis ei saanud, kuid pigem hääletas enamik saadikutest Karise poolt.

Kuna Karis ei saanud nõutavat häälteenamust, siis korraldatakse teisipäeval teine ja vajadusel ka kolmas hääletusvoor.

Teiseks hääletusvooruks toimub kandidaatide uus ülesseadmine, registreerimiseks esitamine ja registreerimine, mis lõpeb kaks tundi enne teise hääletusvooru algust. Hääletusvoor algab kell 12. Karis ütles vahetult pärast tulemuste teadasaamist, et ei kavatse enne teisipäeva keskpäeval toimuvat valimiste teist vooru hakata saadikuid veenma enda poolt hääletama.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga