Riigikogu ei võtnud menetlusse
fraktsiooni algatatud ühistranspordi seaduse muutmist, millega taheti piirkondlikele ühistranspordikeskustele bussiliikluse korraldamisel anda täiendav otsustusõigus.Eelnõu ettekandja Isamaa fraktsiooni liige Andres Metsoja sõnas, et nägemus ühistranspordi korraldamisest on maailmavaate küsimus: “
nägemuse kohaselt peaks nii ühistranspordi piletitulu kui ka soodustuste tegemise üle otsustama ühistranspordikeskused. on seisukohal, et ühistransporti tuleb korraldada võimalikult sõitjale lähedal. Seetõttu peab otsustuspädevus koos vastutusega jääma kohalikule tasandile, st ühistranspordikeskusele.”Keskerakonna fraktsioon tegi ettepaneku eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata. Tagasi lükkamise poolt hääletas kokku 38 riigikogu liiget (Keskerakonna ja SDE fraktsiooni liikmed) ning ettepanku vastu oli 37 liiget (Isamaa, Reformierakonna ja Vabaerakonna fraktsiooni liikmed), mistõttu langes eelnõu menetlusest välja.
Eelnõu kohaselt saanuks ühistranspordikeskused õiguse avaliku teenindamise lepingu alusel teostatava bussiliikluse liiniveo piletihinna kehtestamiseks ja ka täiendavate sõidusoodustuste tegemiseks. Samuti otsustanuks edaspidi ühistranspordi dotatsiooni jagamise vastutava ministri asemel riigi valitsus.
Istung on järelvaadatav SIIT
Ühistransport on tasuline neljas maakonnas, milleks on Harju- Rapla-, Lääne-Virumaa ja Pärnumaa, ning tasuta ühistransport on rakendunud 11 maakonnas.