Riho Terras: Kallase lisarahastus riigikaitsele on õige suund, kuid sellest ei piisa

Riho Terras tunnustab valitsuse otsust suunata riigikaitsesse rohkem vahendeid, kuid seejuures ei tohi piirduda ainult hädavajaliku hankimisega, vaid tegeleda kaitsevõimete üleüldise arendamisega. Foto: Taavi Liivo

Endise Kaitseväe juhataja Riho Terrase sõnul vajab Eesti riik oma kaitsevõime tugevdamiseks investeeringuid, mida ainult riigikassale panustades ei saavuta.

„Eiramatult kriitilises julgeoleku seisus oli Eestil viimane aeg riigikaitse tugevdamiseks. Riigikaitse arengukava kiirendatud elluviimine ja 380 miljonit eurot lisarahastust on õiged otsused,“ ütles Terras.

Terras kiidab valitsuse otsust riigikaitsesse rohkem vahendeid suunata, kuid leiab siiski, et teha saaks rohkem. „Suund on õige ja riigikaitses loeb iga euro, kuid me ei tohi piirduda ainult hädavajaliku hankimisega, vaid kaitsevõimete üleüldise arendamisega. Selleks on vaja riigikaitselaenu, et tugeva riigikaitse kava saaks tervenisti täita,“ lisas Terras, kelle sõnul ei tasu praeguses teravas julgeolekuolukorras riigikaitselaenu häbeneda.

„Oma vabaduse hoidmiseks tuleb hoolsalt valmistuda. Enne baaside lepingut ei olnud Eesti oma riigikaitset kuigi hoolikalt arendanud ja see pani meid 1939. aasta sügisel lahenduseta olukorda Nõukogude Liidu nõudmiste ees. Venemaa taktika pole palju muutunud, kuid sel korral on meil võimalus ajaloost õppida. Ohtu tuleb näha enne, kui see meil ukse maha murrab,“ ütles Riho Terras.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga