Raivo Tamm: tervisekriisid näitavad, kui oluline on tervislik eluviis

Raivo Tamm. Foto: Eesti Uudised

Riigikogus oli täna Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Elu pärast kriisi – terve ühiskonnana edasi“ arutelu. Küllaltki majanduskeskses arutelus tõstatas Riigikogu liige Raivo Tamm ka rahvatervise küsimuse.

Oma sõnavõtus rõhutas Tamm, et tervisekriisid näitavad, kui oluline on tervislik eluviis ja rahvatervis. „Koroonaviiruse vastu ei ole veel olemas vaktsiini, aga me teame kes on selle haiguse riskirühm – eakad ja hingamisraskustega inimesed. Seega saab kõiki võimalikke kahjusid ennetada eeskätt tänu tervislikele ja sportlikele eluviisidele.“

„Kehtestatud eriolukorra ajal oli väga meeldiv näha inimesi looduses liikumas ning tervitatav on näha, et paljud spordiklubid on juba aktiivselt alustanud korraldama virtuaalseid spordivõistlusi. Ma kutsun kõiki üles neid toetama ja näitama ka isiklikku eeskuju, osalema nendel virtuaalsetel võistlustel ja nendel tekkinud võimalustel, et minna edasi terve ühiskonnana. Hingamisraskusi tekitav viirus on kindlasti tunduvalt raskem põdeda suitsetajale, kui tervislike eluviisidega inimesele. Seega, pöörakem veelgi rohkem tähelepanu tervislikele eluviisidele, et minna edasi terve ühiskonnana,“ ütles Tamm.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga