Raivo Tamm osales Tour de France’i rahvasõidul

Riigikogu liige Raivo Tamm

Eile toimus Tour de France´i rahvasõit, millest võttis osa ka Riigikogu liige Raivo Tamm. Osalejad läbisid Prantsusmaa velotuuri 20. etapi 135 kilomeetri pikkuse 4563 tõusumeetriga teekonna. Etapi lõpp oli 2365 meetri kõrgusel merepinnast, mis tegi sellest aegade kõrgeima Prantsusmaa velotuuri etapi finiši.

Paraku ei õnnestunud Raivo Tammel seekord sõitu lõpetada ning ta pidi sõidu katkestama viimases kontrollpunktis enne finišit. Sama saatus tabas ligikaudu 6000 teist osalejat. Ajalimiidis lõpetas ligikaudu 10 000 osalejat.

Riigikogu liige kirjutas oma Facebookis:

Minu sõit lõppes siin. Viimane kontrollpunkt enne finishit, kuhu oleks pidanud jõudma 17:00, aga mina jõudsin 17:30. Olin olnud rajal 117,2 km ja minu puhas sõiduaeg 7:54:40. Aga seal on sees ka päris pikad lõigud ratas käekõrval kõndimist. Jäin mingi hetk päris kõrvetava päikese kätte. Proovisin varju istuda, ei olnud tore. Siis mõtlesin, et olen pidevas liikumises, kõnnin. Aga sellega ikkagi aeg kadus korralikult. Tõusud olid ikkagi nii järsud, et ka kõndimine ajas hingeldama. Ja kiirabidel oli päris palju tööd. Aga ma ei kahetse, olin Priit Salumäe kutsega nõus, sest oma rattatreeninute abilise Paul Lõiv”uga arvestasimegi juba, et kui ei tule lõpuni, pole hullu, võtan seda kui pika trennipäevana, sest mu põhivõistlused sel hooajal siiski veel ees…

Vaade stardikoridorist. FOTO: Raivo Tamm

 Aga ma olen kõikide lõpetajate üle väga uhke, eriti meie Presidendi üle, kes tõusul minust nagu tamme postist mööda läks! Võimas! Ja need loodusvaated olid müstilised! Aga ma siiski neid pildistanud, lootes mitte aega kaotada. Siia lisan aga pildi sellest järjekorrast, keda kõiki lõpetada ei lubatud ja siis ootasid, millal nende rattad rekkate peale pakitakse, et siis bussidega finishisse minna. See oli väga-väga pikk ja väga aeglane järjekord. Registreerunuid oli umb 16 000, ajalimiidis lõpetas umb 10 000… Oli vast päev…

Lisaks Tammele osales rahvasõidul meie presidend Kersti Kaljulaid, kes kirjutas enda sotsiaalmeedia kontol:

Täna startisin koos 16000 ratturiga Prantsusmaal Tour de France’i rahvasõidul. Pärast pea 9 tunnist ronimist, laskumist ja lõpmatut pedaalimist, aga ka kulgemist imekaunis looduses koos väga suure arvu toredate inimestega, jõudsin lõpuks finišisse. Ja väga tore oli rajal kuulda ka nii palju eesti keelt, Delfi andmetel oli eestlaste hulk suisa neljas osalevate rahvuste arvestuses. Nii et kõik õue ja liikuma ja kutsuge sõbrad ka kaasa! Kuigi ega praeguste ilusate suveilmadega ilmselt keegi vabatahtlikult toas istugi.

Tour de France’i rahvasõitu toimus tänavu 29. korda. Registreerus 16 000 ratturit 71 riigist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga