Rahvastikuminister Saaremaa visiidil: “Saaremaa töötuse kiire kasv kriisi alguses ei tohiks peresid aastateks mõjutama jääda”

Rahvastikuminister Riina Solman külastas eelmisel reedel Saaremaad, kus kohtus vallavalitsuse ning Lasterikaste Perede Ühenduse Saaremaa juhtidega ning osales palvushommikusöögil Kuressaare linnuses.

„Saaremaa sai kevadise koroonakriisi ajal ränkraske kogemuse, kui nakatanute arv järsult tõusis. Samuti oli suvel välisturistide arv Saaremaa majutuskohtades möödunud aastaga võrreldes kesine. Ministrina on mulle oluline, et näeksin, milliste probleemidega vald jätkuvalt silmitsi seisab ning kuidas pandeemiast tekkinud probleeme lahendab,“ ütles Solman. Ta lisas, et koroonakriisist tingitult on paljud pered sattunud majandusraskustesse. „Kahjuks näitavad uuringud, et just lasterikkad pered on majanduslikus mõttes enim haavatavamad. Kolmandaid ja järgmisi lapsi sünnib Saaremaal rohkem kui Eestis keskmiselt. Seetõttu kohtun ka kohaliku lasterikaste perede ühenduse juhtidega,“ lisas minister.

„Tutvustasin  valitsusele ettepanekut perehüvitiste seaduse muutmiseks, mille eesmärgiks on tagada kindlustunne koroonaviiruse tõttu töö kaotanud, kuid lähiaastatel perelisa planeerivatele peredele. Kavandatava seadusemuudatuse tulemusena ei võeta järgneval kolmel aastal vanemahüvitise määramisel arvesse lapsevanema Töötukassas töötuna arvel oldud perioodi. Soovin esitada muudatuste eelnõu valitusele juba novembris. See on oluline ka Saaremaa peredele, kes jäid koroonakevadel töötuks ning saavad lapse ajavahemikus 01.01.2021 kuni 31.12.2023. Saaremaal kasvas töötuse määr kõige kiiremini just kriisi alguses ja me ei taha, et see olukord jääks veel aastateks pereplaneerimist negatiivselt mõjutama,“ nentis Solman.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga