Rahvastikuminister Riina Solman tunnustab peresõbralikke ettevõtteid ja asutusi

Rahvastikuminister Riina Solman Raplamaa Aasta Tegu 2019 tunnustamisõhtul. FOTO: Siim Solman

Eesti Vabariigi aastapäeva puhul tunnustab rahvastikuminister Riina Solman koostöös Eesti Lasterikaste Perede Liiduga peresõbralikke ettevõtteid ja asutusi.

„Peresõbraliku Eesti partnerite tunnustamine“ leiab aset 21. veebruaril 2020 Siseministeeriumis.

„Rahvastikuministrina seisan perede huvide eest ning tegutsen selle nimel, et peresõbralikkus oleks ühiskondlikult tunnustatud väärtus. Kõik need ettevõtted, kes saavad sellel aastal tunnustuse osaliseks, väärtustavad lastega peresid ja mõistavad ka suure pere suuremaid vajadusi. Olen veendunud, et lisaks praktilistele sammudele nagu lastega peredele vajalike teenuste ja toetuste täiendamine, tuleb muuta ka ühiskonna hoiakuid, millest reaalsed muutused sageli just alguse saavadki. Peresõbraliku Eesti partnerite tunnustamisega soovin tänada neid ettevõtjaid, kes lasterikkaid peresid märkavad ja hoiavad,“ nentis Riina Solman.

Rahvastikuminister Solman tunnustab esmakordselt peresõbralikke ettevõtjaid ja asutusi. Peresõbraliku Eesti partnerid aitas välja valida Eesti Lasterikaste Perede Liit.

„Mul on väga hea meel, et saame tunnustada ja esile tõsta Perekaardi programmi koostööpartnereid, kes loovad lasterikastele peredele olulist lisaväärtust. Need ettevõtted on oma hinnakirjas või perepileti koostamisel võtnud arvesse lasterikaste perede olemust ja tulnud välja väga eriliste pakkumistega, mis võiksid olla eeskujuks ka teistele ettevõtetele. Kõik ettevõtted, kes tänavu tunnustuse osaliseks saavad, on peresõbraliku mõtteviisiga,  hoolivad lastega peredest ja seeläbi ka Eesti riigi tulevikust,“ ütles Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap.

Viljandi pärimusmuusika festivali pealik Ando Kiviberg nentis, et Viljandi pärimusmuusika festival on alati olnud pereüritus. „Laste ja noorte kohalolek on meile väga tähtis. Perekaardi passi loomine peegeldab väärtusi, mida tähtsaks peame. Toreda kokkusattumusena on seekordse festivali teemaks kokkumäng, millega rõhutame koostegemise, koosolemise ja üksteisega arvestamise olulisust nii muusikas kui ka elus. Kindlasti kutsume ka teisi asutusi üles suurperedele mõtlema,“ märkis Kiviberg.

Eesti Lasterikaste Perede Liit seisab lasterikaste perede huvide eest ning tegutseb selle nimel, et lasterikkus oleks Eestis ühiskondlikult tunnustatud väärtus. Perekaart on Eesti Lasterikaste Perede Liidu poolt välja töötatud sooduskaart, millega on võimalik osa saada erinevatest teenustest ja toodetest parematel tingimustel. Perekaardi programmis on enam kui 500 pakkumist ning seda on võimalik taotleda perekondadel, kus kasvab kolm ja enam last.

Rahvastikuminister vastutab rahvastiku- ja perepoliitika kujundamise, rahvastikutoimingute koordineerimise ning usuasjade ja kodanikuühiskonna arengu eest. Rahvastikuministri portfelli eesmärk on rahvastiku kestlikkus ja areng. Selle eesmärgi poole liigume läbi peresõbraliku Eesti ja sidusa ühiskonna. Riina Solman on rahvastikuminister alates 29.04.2019.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga