Rahvastikuminister Riina Solman õpetajate päeval:”Meie õpetajad e-haridust ei karda”

Rahvastikuminister Riina Solman möönab, et tänane õpetaja päev on ühe väikese ja ebameeldiva  viiruse tõttu teistsugune, kuid mitte vähem pidulikum.

„ Eks osa tänu ja tunnustust tuleb pidupäevalistel vastu võtta virtuaalselt ning ilmselt tulevikus selle osa suureneb. Loodetavasti ei võta see soojust ja hoolivust vähemaks.“

Seda kõike ei maksaks võtta piiranguna, vaid ühe osana haridusuuendusest. Selleks sundis meid koroonakevad, mis pani nii õpetajad ja õpilased, lapsevanemad kui ka koolijuhid ettenägematusse olukorda.

„Meie õpetajaskond ja tugistruktuur on aga vaprad ja leidlikud, võtsime distantsõppes õppimiseks ja õpetamiseks kasutusele uudseid e-alternatiive ning harjusime uue normaalsusega. Kasvas kogemuste pagas ning ilmselt on osa sellest leidnud püsiva koha ka edasises õppes“, tunnustab Solman nii õpetajaid kui ka õppureid ja lisab: „Meie õpetajad e-haridust ei karda, kuigi töö keerulisus ja tihti oluliselt suurenenud maht on väljakutseks.“

Olgugi tänane õpetajate pidupäev mitte ainult iga-aastane tunnustuse avaldamise võimalus, vaid ka suure tänu väljendus, et kevadine koroona meie õpetajaid ei murdnud, vaid vastupidi, uuele tasemel tõstis.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga