Peeter Ernits on jätkuvalt Keskerakonna fraktsiooni liige

Peeter Ernits astus küll esmaspäeval välja Keskerakonnast, kuid mitte erakonna Riigikogu fraktsioonist. Foto MARGUS ANSU TARTU POSTIMEES

Peeter Ernitsa otsust lahkuda Keskerakonnast ja liituda EKRE-ga tuli eile kõigile tema erakonnakaaslastele üllatusena. Isegi peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas tunnistas, et Ernits polnud teda sellisest otsusest teavitanud.”Mina tõesti ei teadnud täna hommikul, et Peeter Ernits on erakonnast lahkunud. Teda ei olnud hommikul fraktsiooni koosolekul. Mees oleks võinud tulla ja öelda, et ta lahkub, aga ju ta ei julgenud seda teha,” sedastas Jüri Ratas eile.

Teisipäeval oli olukord Riigikogus veelgi kummastavam, sest Peeter Ernits polnud teinud avaldust Keskerakonna fraktsioonist lahkumiseks. Nii et praegu pole ta enam erakonna liige aga on jätkuvalt Keskerakonna fraktsiooni liige. See tegi Riigikogu spiikri Eiki Nestori päris nõutuks- kus Peeter Ernits siis nüüd saalis istuma peaks?

Eesti Uudistele pole teada, kas Ernits lihtsalt unustas fraktsioonist lahkumise avalduse esitada või kasutab teadlikult venitamistaktikat.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga