Otepää vald tähistab taasiseseisvumispäeva tänavu koguni kolme erineva peoga

Meenutus 2019. aasta Puka Öölaulupeolt. Foto: Monika Otrokova

20. augustil on Eesti taasiseseisvumispäev, mida Otepääl tähistatakse kolme meeleoluka erineva peoga nii Pukas, Sangastes kui ka Otepääl.

„Taasiseseisvuspäev on Eestile väga oluline tähtpäev. Meie pikka aega hõõgunud vabadusesäde pääses jälle leegitsema sütitades suure ja kõrge vabadusleegi. Murrangulised ajad nõuavad julgeid inimesi ja õnneks on neid alati leidunud. Seda siis nii Eesti Vabariigi väljakuulutamisel kui ka vabaduse taastamisel. Mõtleme alati tänutundes neile, kes on andnud oma kustumatu panuse, et saaksime olla vaba rahvas vabal maal. Head taasiseseisvuspäeva kõigile!“ edastab parimad soovid Otepää vallavanem Jaanus Barkala (Isamaa).

Otepää Vallavalitsuse kommunikatsioonijuhi Monika Otrokova teatel alustatakse
taasiseseisvumispäeva tähistamist Otepää vallas juba 19.augustil, mil Puka Kultuurimaja pargis ootab kell 20 kõiki huvilisi tuntud laulja Kaire Vilgats koos kooridega. Toimub traditsiooniline 13. Puka Öölaulupidu „Elu on suur lilleaed“. Kohapeal saab osta laulikuid ja kaasa laulda, saab kohvi, kohvikõrvast ja soolaseid suupisteid. Õhtul süüdatakse lõke ja on ilutulestik. Sündmus on tasuta, kõiki oodatakse nautima sumedat suveõhtut koos Kaire Vilgatsi ja kooridega.

Järgmisel päeval, 20. augustil saadakse aga kell 17 kokku Sangaste Tammepargis. Maha peetakse üks suur perepiknik, mängitakse ja tantsitakse ning süüdatakse lõke. Külas on Elva Lendteater ja politseikoer. Laud kaetakse ühiselt, Sangaste Kultuurimaja pakub kohvi, teed ja morssi. Piknikule puhul elu sisse Väike-Maarja pasunakoor. Perepiknik on samuti tasuta, tule kohale ja vaata, kuidas Sangastesse istutatud tammedel läinud on!

Reedel, 21. augusti õhtul on kõik oodatud kell 20 Otepää Kultuurimaja parki. Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäevale pühendatud tantsuõhtul mängib ansambel Fix. Toimub pidulik Otepää valla aukodaniku tiitli üleandmine, mille sellel aastal pälvis Ene Kelder. Tunnustatakse ka parimaid sportlasi. Peoõhtu on tasuta, avatud on kohvik. Ootame kõiki tublisid vallakodanikke õnnitlema ja tervitama ning ühiselt hästi aega viitma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga