Maskid muutuvad taas kohustuslikuks, esialgu sõidueksamit sooritades. Uuendatud: Transpordiamet selgitab

Kui eksamineeritav pole vaktsineeritud või ta ei ole põdenud koroonaviirust, on maski kandmine sõidueksamil 19. juulist taas kohustuslik. Foto: Aare Lepaste

Kui 19. juulist muutub Transpordiameti teenindusbüroodes ja teooriaeksamil maskikandmine ning desinfitseerimisvahendite kasutamine soovituslikuks, siis vaktsineerimata eksamineeritaval on maski kasutamine sõidueksamil kohustuslik.

Sõidueksamil ei ole nõutud maski kandmine kui eksamineeritav esitab vaktsineerimist tõendava sertifikaadi või tõendi koroonaviiruse läbipõdemise kohta eksamile eelneva kuue kuu jooksul. Kui eksamineeritav pole vaktsineeritud või ta ei ole põdenud koroonaviirust, on maski kandmine sõidueksamil eksamiautos kohustuslik. Samasugused nõuded kehtivad teistele eksamisõidul osalevatele inimestele (nt tõlk).

Aja kokkuhoiu mõttes soovitab Transpordiamet kaasa võtta paberkandjal tõendi, et eksamineerijal oleks seda lihtsam kontrollida.

Juhul, kui klient keeldub sõidueksami sooritamisel mõjuva põhjuseta (nt tervislikud põhjused jms objektiivsed põhjused) maski kandmisest või desinfitseerimisvahendite kasutamisest, siis on Transpordiameti teenistujal õigus klienti eksamile mitte lubada. Eksamiks broneeritud aeg tühistatakse ja riigilõivu ei tagastata.

Transpordiameti täiendav kommentaar

Kuna Eesti Uudiste lugejatel tekkis vaktsineerimata eksamineeritavate maskikandmise kohustuse osas rida küsimusi, palusime Transpordiametilt täiendavat selgitust.

Transpordiamet selgitab vastuses, et maski kandmise vajadus tuleneb Terviseameti soovitusest ja kehtivast vabariigi valitsuse korraldusest nr 282, kus on öeldud, et avalikus siseruumis peavad inimesed olema hajutatult.

„Kuna sõiduautos ei ole võimalik inimesi hajutada, siis oma töötajate kaitseks oleme kehtestanud nõude, et sõidueksamil peavad kõik autos viibivad isikud kandma maski. Kuna enamus meie eksamineerijatest on vaktsineeritud, siis me lubame eksamineeritaval olla sõidueksamil ilma maskita, kui ta on täielikult vaktsineeritud või võrdsustub vaktsineeritud isikuga.

Sõidueksamil maski kandmise nõue on kehtinud alates 09.11.2020. Alates 19.07.2021 võib vaktsineeritud isik olla eksamil maskita kui ta esitab selle kohta digitõendi/sertifikaadi,“ vastab Tarnspordiamet selgituses.

Kommentaarid artiklile “Maskid muutuvad taas kohustuslikuks, esialgu sõidueksamit sooritades. Uuendatud: Transpordiamet selgitab

 • 16. juuli 2021 kell 13:59
  Permalink

  Kas nüüd ongi nii, et igaüks hakkab tegema oma seadusi nii kuidas pähe tuleb? Äkki on neid liiga palju, kui hakatakse lollusi välja mõtlema.
  Kuidas saab transpordiamet hakata nõudma mingeid tõendeid, mis pole eksami sooritamise eelduseks?
  Kus on kirjas, et lisaks isikut tõendavale dokumendile ja terviskaardile peab veel olema kaasas paberile trükitud katku-tõend?
  Ametnikele on võim nii pähe hakanud, et ei tea enam, mida veel võiks välja mõelda.

  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga