Korruptsiooniskandaali tõttu ametist lahkunud Jüri Ratas istus peaministrist veelgi kõrgemale kohale

Mis moraali- ja eetikareeglid? Vaid kaks kuud tagasi niinimetatud poliitilise vastutuse võtnud ja peaministri ametist lahkunud Jüri Ratas on 63 saadiku tahtel Henn Põlluaasa asemel Riigikogu uus esimees. Foto: Erik Peinar, Riigikogu

Parlamendisaadikud valisid täna, 18. märtsil Riigikogu uueks esimeheks jaanuaris Keskerakonna korruptsiooniskandaali tõttu peaministri ametist lahkunud Jüri Ratase. 12 Isamaa fraktsiooni liiget esitasid oma meelsuse näitamiseks valimistel tühjad sedelid.

Keskerakond seadis spiikri kohale üles Jüri Ratase, EKRE Henn Põlluaasa kandidatuuri. Ratas sai salajasel hääletusel 63 saadiku toetuse. Tema vastu kandideerinud Henn Põlluaasa (EKRE) poolt hääletas 20 Riigikogu liiget. Kehtetuid sedeleid oli 15.

Riigikogu liige Raivo Tamm kirjutas teisipäeval sotsiaalmeedias, et valitsusel ja Riigikogu liikmel ei tohiks olla erinevaid moraali- ja eetikareegleid. „Juba varem kriminaalkorras ebaseaduslikus rahastamises süüdimõistetud Keskerakond sai tänavu jaanuaris uue kahtlustuse korruptsioonikuriteos, misjärel erakonna esimees Jüri Ratas teatas, et võtab vastutuse ja astub peaministri kohalt tagasi. Ratas teatas samas, et kahtlustused „heidavad kõigile asjaosalistele tõsist varju.“ Seega ütles ta selgelt välja, et Keskerakonna korruptsioonikahtlustuste tõttu ei sobi ta Eesti riigi juhtivale ametikohale. Selles korruptsioonijuhtumis esitati kahtlustus lisaks erakonnale ka selle tolleaegsele peasekretärile Mihhail Korbile.“

Kas kahe kuu jooksul on olukord muutunud? On, aga halvemuse suunas.

„Pärast Jüri Ratase niinimetatud vastutuse võtmist ja peaministri kohalt lahkumist on kuriteokahtlustuse saanud ka Keskerakonna aseesimees Mailis Reps. Lisaks on Erakondade rahastamise järelevalve komisjon algatanud menetluse kahe keskerakondlasest Kohtla-Järve juhtivpoliitiku vastu, keda kahtlustatakse maksumaksja rahade eest poliitreklaami tegemises.“

Aseesimehed on Pevkur ja Helme

Riigikogu juhatuse aseesimeeste valimistel sai Hanno Pevkur 59 häält ja Martin Helme 28 häält. Kehtetuid sedeleid oli kuus.

Seega osutus Pevkur valituks Riigikogu esimeseks ja Helme teiseks aseesimeheks.

Riigikogu uue juhatuse volitused kestavad aasta.

3 thoughts on “Korruptsiooniskandaali tõttu ametist lahkunud Jüri Ratas istus peaministrist veelgi kõrgemale kohale

  • 21. märts 2021 at 16:28
    Permalink

    Paistab et, Jüri Ratas on süüdimatu,kes ei tunnista oma tehtud vigu.

    Reply
  • 18. märts 2021 at 13:42
    Permalink

    VA.HR.JÜRI RATAS!
    PALJU ÕNNE JA EDU UUEL TÖÖKOHAL !
    TE OLETE TUBLI JA AINUS INIMENE,KES
    SUUDAB SAAVUTADA ENDA MÕISTLIKU, TARGA JA TAGASIHOIDLIKU INIMESENA ,POLIITIKAS VÄGA KAUGELE!
    TÄNAN

    Reply
    • 20. märts 2021 at 19:30
      Permalink

      Kus ta siis nüüd aus on, kui astus tagasi korruptsiooniskandaali tõttu ehk ametikoha või võimu kuritarvitamine omakasu eesmärgil tõttu, lõhkus eelmise Valitsuse, aga nüüd sobis uus koht vastu võtta küll.
      Aga see on tõesti õigesti öeldud, et ta ennast on kaugele upitanud…

      Reply

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga