Kertši raudteesilla ehitamise ja kasutamisega seotud isikud ja üksused lisati sanktsioonide loetellu

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on sanktsioonipoliitika selgeks vastuseks Krimmi ja Sevastopoli ebaseaduslikule annekteerimisele. Foto: Eesti Uudised

Seoses Ukraina territoriaalset terviklikkust, suveräänsust ja sõltumatust kahjustava või ohustava tegevusega lisas Euroopa Liidu Nõukogu 1. oktoobril sanktsioonide loetellu kaks isikut ja neli üksust, kes on osalenud Venemaad ja ebaseaduslikult annekteeritud Krimmi poolsaart ühendava Kertši väina raudteesilla rajamises või kasutamises.

„Tervitan Euroopa Liidu sanktsioonide loetelu täiendamist. Ühtne ja selge EL-i poliitika Ukraina suunal kinnitab veelkord seda, et me ei tagane Ukraina territoriaalse terviklikkuse eest seismisest,“ rõhutas välisminister Reinsalu. „Sanktsioonipoliitika on meie selgeks vastuseks Krimmi ja Sevastopoli ebaseaduslikule annekteerimisele.“

Lisatud isikute ja üksuste suhtes tuleb kohaldada sissesõidupiirangut ning rahaliste vahendite ja majandusressursside kättesaadavaks tegemise keeldu ning külmutamise kohustust.

Lisatud isikute ja üksuste nimed on kättesaadavad 1. oktoobri 2020. a Euroopa Liidu Teatajas: https://bit.ly/3l4bi4g

Ukraina-vastasele agressioonile reageerimiseks on EL kehtestanud piiravad meetmed, mis kehtivad praeguse seisuga 177 isiku ja 48 üksuse suhtes 15. märtsini 2021. Samuti kehtivad kuni 31. jaanuarini 2021 konkreetsete Venemaa majandussektorite vastu suunatud majandussanktsioonid. Vastusena Krimmi ja Sevastopoli ebaseaduslikule annekteerimisele kehtestatud piiravad meetmed, mis piirduvad Krimmi ja Sevastopoli territooriumiga, kehtivad praeguse seisuga kuni 23. juunini 2021.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga