Karis loodab, et valitsus vaatab üle bürokraatliku kompenseerimismeetme

President Alar Karis. Foto Mihkel Maripuu, Postimees

President Alar Karis kirjutab Facebookis, et ta loodab, et valitsus vaatab veelkord üle, kuidas kompenseerida e-riigile kohaselt – kiirelt ja võimalikult vähese bürokraatiaga – suurenenud energiaarved neile, kes riigi abi vajavad.

Valitsuse poolt loodud bürokraatlik mehhanism on pälvinud kriitikat nii ekspertidelt, opositsioonilt kui ka president Alar Kariselt. Nüüd kirjutab president sotsiaalmeedias, et ta loodab lahendusi mis oleksid e-riigile kohased.

Eesti Uudised avaldavad Alar Karise postituse tervikuna

Paljud Eesti inimesed on hädas ja mures. Nende nõutus ja pahameel järsult kasvanud elektri- ja soojaarvete pärast on arusaadav. Peaminister Kaja Kallas ja Riigikogu spiiker Jüri Ratas kinnitasid mulle täna, et valitsus püüab leida lahendused, mis aitaksid võimalikult paljusid hädasolijaid.
Keegi meist ei taha võlgu elada, vaid õigeaegselt oma arved ära maksta. Neid ei saa jätta külma kätte, nii otseselt kui ka kaudselt.
On hea meel, et ka valitsusjuhi arvates ei peaks riigile kuuluv Eesti Energia küsima elektriarvete maksmise ajatamise eest praegusel paljudele tarbijatele keerulisel ajal viivist.
Palun valitsusel leida võimalus aidata tõhusalt ettevõtjad alates perearstikeskustest pagaritöökodadeni, kellest paljud on hüppeliselt tõusnud elektri- ja soojaarvete tõttu küsimuse ees, kas ja kuidas oma tegevust jätkata.
Peaministri sõnul tegeleb Haigekassa praegu eraldi toetusmeetme koostamisega terviseasutustele, mis on õige ja vajalik, kuid tuge vajavad paljud ettevõtjad. Ei saa ka unustada, et endiselt oleme silmitsi koroonakriisiga, mis niigi muserdab ettevõtjad ja paljusid meie kaaskodanikke.
Loodan, et valitsus vaatab veelkord üle, kuidas kompenseerida e-riigile kohaselt – kiirelt ja võimalikult vähese bürokraatiaga – suurenenud energiaarved neile, kes riigi abi vajavad. Kui hetkel on takistusi, siis tuleb töötada selle kallal, et need ületada.
Praegu ei ole aega raisata ebarealistlikele üleskutsetele või globaalsete arengutega väljavabandamisele, vaja on kiireid ja õiglasi lahendusi tänastele muredele ning samas tuleb vaadata ettepoole, sest see talv ei ole viimane ja Eesti inimesed vajavad kestlikke lahendusi ehk kindlustunnet nähtavaks tulevikuks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga