Kaitseministeerium soetab Saaremaa ettevõttelt väekaitsekaatrid

Kaatrid ehitatakse valmis aasta lõpuks ning arvatakse mereväe kasutusse 2021. aastal. Foto: Baltic Workboats AS

Kaitseministeerium soetab kehtiva nelja-aastase arengukava raames Saaremaa ettevõttelt Baltic Workboats AS mereväele kaks väekaitsekaatrit, mille tulemusel saab saarel aasta lõpuni tööd kuni 50 inimest.

„Laiemas pildis annab uue varustuse soetamine signaali, et jätkame kaitsevaldkonna arendamist, sest riigikaitset ei saa ka kriisi ajal pausile panna. Kuid seejuures on oluline, et saame nii toetada ka riigi majandust ja inimesi kriisist välja tulekul,“ ütles kaitseminister Jüri Luik. Kaatrite soetamine võimaldab ministri sõnul täita eelkõige väiksemaid lünki mereväe võimetes, mille järgi on vajadus olnud juba mitmeid aastaid.

Kaatrite peamine ülesanne on tagada Eestit külastavate NATO ja partnerriikide sõjalaevade väekaitse merel ja sadamates, samuti saab aluseid kasutada võõrriikide laevade tuvastamiseks merepildi loomisel, üksuste juhtimisel merel, õppustel, laskeharjutuste turvamisel, kadettide navigatsioonipraktika läbiviimisel ja ametiabi andmisel teistele riigiasutustele, eelkõige Politsei- ja Piirivalveametile.

Tehingu väärtus on 3,9 miljonit eurot

Kaatrid ehitab Saaremaa ettevõte Baltic Workboats, kellel on valdkonnas ligi 20-aastane kogemus, varem on ettevõttelt sarnase konstruktsiooniga kaatrid tellinud Omaani politsei, kes plaanib neid kasutada sadamakaitseks.

„Meile on tegemist väga olulise lepinguga nii keerulisel ajal ja me oleme väga tänulikud, et Eesti riik astus julge sammu ja pöördus otse kohaliku tootja poole. Sellised tellimused loovad meile vajaliku referentsi, et osaleda mujal maailmas kaitsetööstuse hangetel ja seeläbi suurendada Eesti eksporti,” ütles Baltic Workboats AS juhatuse esimees Margus Vanaselja.

Kaatrid on 18-meetrise pikkusega, osalise ballistilise kaitsega ja varustatud kahe 12,7mm raskekuulipildujaga, samuti saab neile vajadusel lisada kaugjuhitava relvapositsiooni. Kaatrite kiirus on üle 30 sõlme. Kaatrid on plaanis valmis ehitada selle aasta lõpuks ning arvata mereväe kasutusse 2021. aastal, tehingu väärtuseks on 3,9 miljonit eurot.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga