Kaido Kukk: Tallinna Linnavalitsus peab koostama statistika korruptsioonikuritegudest

Tallinna Linnavolikogu liikme Kaido Kukke (Isamaa) arupärimisest Tallinna linnapea Taavi Aasale selgub, et vaatamata sagedastele korruptsioonijuhtumile, puudub linnavalitsuse ülevaade, palju on linnaametnikke viimastel aastatel süüdi jäänud korruptsiooniga seotud kuritegudes.

„Arvestades, kui tõsine probleem on korruptsioon pealinnas, siis on ehmatav, et linnavalitsusel pole mingisugustki ülevaadet sellest, kui palju linnaametnikke on viimastel aastatel enda ametikohta kuritarvitanud,“ ütles Kukk.

„Selleks, et korruptsioon linnasüsteemist välja juurida ja linnapea lubatud korruptsioonivastase võitluse programmi edukalt ellu viia, tuleb alustada probleemi kaardistamisest ja toime pandud korruptsioonijuhtumite analüüsimisest. Ülesande andmine endisele peaprokurörile Norman Aasale koostada korruptsiooni vastu võitlemise programm on küll vajalik samm õiges suunas, kuid esimene asi olekski kaardistada ära kõik linna korruptsioonijuhtumid. Tahaks näha selget olukorra analüüsi, millele tuginedes korruptsiooni vastu programmiga võitlema hakatakse. Ainuüksi programm ei lahenda korruptsiooniprobleemi: kõik saab alguse vigade tunnistamisest, nende analüüsist ja juhtide nulltolerantsist korruptsiooni,“ rääkis Kukk.

Kukk annab neljapäevasel volikogu istungil linnapeale üle ettepaneku hakata koostamata statistikat linnas toimunud korruptsioonijuhtumite kohta ja avalikustada see ka Tallinna kodulehel korruptsiooni vihjetelefoni kõrval. See aitaks tema sõnul linnaelanikel hoida silma peal linna korruptsioonivastasel võitluse tulemuslikkusel ja tegelikkusel ning ühtlasi vältida ka olukordi, kus korruptsioonis süüdimõistetud isikuid võetakse peale karistuse kandmist avasüli linna tagasi tööle.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga