Jüri Luik Helmedele: kaitseinvesteeringud otsustatakse koostöös Kaitseväe juhtkonnaga

Kaitseminister Jüri Luik

Kaitseminister Jüri Luige sõnul on Isamaa prioriteediks säilitada 2021. aastal riigikaitsekulude tänane tase ning lisainvesteeringud tuleb planeerida koostöös Kaitseväe juhtkonna ning valdkonna ekspertidega. 

„Mul on hea meel, et EKRE on enda algsest seisukohast taganenud ja leiab nüüd, et riigikaitsekulusid ei tohiks vähendada,“ ütles Jüri Luik. „Samal ajal peaks rahandusminister silmas pidama, et Eesti riigikaitse planeerimine toimub koostöös Kaitseväe juhtkonna ja teiste riigikaitse eest vastutavate asutustega. Seda ei saa teha improviseerides , ammugi mitte rahandusministri kabinetist. “ lisas ta.

Luige sõnul on Eesti sõjaline kaitsevõime aasta-aastalt üha parem.  „See on pikaajalise planeerimise ja stabiilse finantseerimise tulemus kaitsevaldkonnas. EKRE juhtidele ei tee au nende halvustav suhtumine tänasesse Eesti Kaitseväkke ja Kaitseliitu.”

Täna eetris olnud Tre raadiosaates ütlesid Mart ja Martin Helme, et 2% SKT-st panustamine SKT-st riigikaitsesse ei ole ennast õigustanud, kuid esinesid mitmete ideedega, kuidas olukorda muuta. Näiteks ütles rahandusminister Martin Helme, et ta suhtub skeptiliselt sellesse, et kaitseministeeriumile raha juurde anda. 

Kaitsekulutused tõusid päevakorda riigieelarvekõneluste ajal, kui selgus, et Martin Helme soovib vähendada kaitsekulutusi. Sellele oli valitsuspartner Isamaa ja ka opositsioonierakonnad. Koalitsioonilepingu kohaselt on Isamaa vastutada kaitsministri portfell ja ka Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe koht.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga