Jan Trei: Euroopa Liidu investeeringute mõju on nähtavaim kohalikul tasandil

Euroopa Liidu Regioonide Komitee liige Jan Trei (vasakul)

20.-21. Novembril kogunes Zagrebis Euroopa Rahvapartei (EPP) Kongress, millest võtsid osa ka liikmesriikide piirkondlikud esindajad.

EL-i Regioonide Komitee Eesti delegatsiooni esindaja Jan Trei ütles Zagrebis toimunud Kongressil, et Järgmise Euroopa Liidu eelarveperioodi tähelepanu keskmes peaksid olema kohalikud omavalitsused. “Euroopa investeeringute mõju on kõige nähtavam ja tuntavam just kohalikul tasandil,” ütles Trei.

“EL-i investeeringud parandavad meie kodanike igapäevast elu sellistes valdkondades nagu transport, infrastruktuur või taastuvenergia. Ligikaudu 60 protsenti Euroopa Liidu eelarvest suunatakse kohalikule ja piirkondlikule tasandile ning paljud Euroopa Liidu eesmärgid viiakse ellu just läbi kohalike omavalitsuste. Seetõttu on oluline, et kohalikud omavalitused hakkaksid senisest enam kaasa rääkima EL eelarvepoliitika kujundamises. Kohalikud omavalitsused peavad olema aktiivselt kaasatud järgmise mitmeaastase finantsraamistiku väljatöötamisse,” ütles Trei.

“Euroopa Liidu eelarve on ELi peamine vahend oma eesmärkide elluviimisel. EL-i tugev eelarve tähendab, et EL jätkab majanduskasvu soodustamist meie piirkondades, loob töökohti meie noortele, arendab meie infrastruktuuri ja toetab meie põllumehi. Samuti on olulised kliimapoliitilised väljakutsed. Seetõttu on oluline suunata järgmisel struktuurimeetme perioodil rohkem rahalisi vahendeid kohalikele omavalitsustele, sest Euroopa investeeringute mõju on kõige nähtavam ja tajutavam just kohalikul tasandil”, lisas Jan Trei.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga