Isamaa: Ukraina vajab viivitamatult vaba maailma suuremat toetust

Täna Ida-Virumaal, Alutaguse vallas Peipsi ääres suvepäevadele kogunenud Isamaa liikmed avaldavad toetust Ukrainale, mõistes, et enne talveperioodi seisavad Ukraina riigil ja rahval ees rasked ja otsustavad kuud.

„Aeg on kriitiline ja viivitamine on kasulik vaid agressorile. Rasked ajad puudutavad lisaks Ukrainale kogu demokraatlikku maailma, mida Putini hullus ohustab ning üheskoos tuleb sellele vastu seista,“ ütles Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

„Selleks, et Putini režiimi survestada agressioonist loobuma, peame nõudma maailma riikide suuremat relvaabi ja tugevamaid sanktsioone,“ rõhutas Seeder.

Erakond Isamaa kutsub kõiki Eesti erakondi üles tegema pöördumisi oma partnererakondadele välisriikides eesmärgiga nõuda Ukrainale suuremat relvaabi ja Venemaale tugevamaid sanktsioone.

„On oluline, et Eesti organisatsioonid algataksid oma rahvusvaheliste koostöövõrgustike kaudu pöördumisi maailma riikide valitsustele. Peame tähtsaks et Eesti riik eesotsas Riigikoguga jätkaksid intensiivsemalt teiste riikide veenmist suuremale toetusele ja tugevamatele sanktsioonidele,“ lisas Isamaa esimees.

Eesti taasiseseisvumispäeva ja Ukraina iseseisvuspäeva künnisel kutsub Isamaa üles jätkama tugevamas toonis nõudmisi maailma riikidele ja rahvastele, sest maailm pole teinud Ukraina toetamiseks piisavalt, mistõttu on täiendavate sammude tegemine seda vabade inimeste ja vabade rahvaste kohus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga