Sel aastal tegi Soraineni advokaadibüroo Tallinna linnale korruptsioonivastase strateegia, mille raames tegi Isamaa Tallinna 2019. aasta lisaeelarvesse kaks väga olulist muudatust.
„Tallinn on korruptsiooniga võidelnud juba aastaid ning siiani pole näha, et olukord paraneks või selle paranemise suunas tehtaks samme. Ehtne näide korruptsioonist on täna Tallinna Linnatranspordi AS kus volinik teeb järelvalvet linna äriühingu üle, mille juht ta ise on. Sellised olukorrad ei saa olla aktsepteeritavad“ ütles Isamaa fraktsiooni esimees Mart Luik.
Isamaa esitas 2019. aasta lisaeelarvesse kaks muudatusettepanekut, millest üks käsitleb isetäidetavat veebipõhist korruptsioonitesti ametnikele ning teine sarnaselt riigile, nimetamiskomitee loomist, kes määrab linna äriühingute nõukogude liikmed vastavalt pädevusele, mitte parteipiletile. Mõlemad ettepanekud lähtuvad korruptsioonivastase strateegia tulemustest ja ettepanekutest.
“Täna on linna äriühingute nõukogudes hulk Keskerakonna poliitikuid, kelle jaoks on see vaid soe koht, mis toodab lisatasu. Äriühingute läbipaistva ning efektiivse juhtimise eesmärgil on mõistlik kui nõukogudesse kuuluvad pädevad inimesed, kes loovad ka lisandväärtust. Linna äriühingute läbipaistva ning kompetentse juhtimise saavutamiseks tuleb lõpetada olukord, kus linna nõukogudes on sisuliselt vaid Keskerakonna poliitikud. Tänan on nõukogusse kuulumise ainus kriteerium Keskerakonna parteipilet. Nimetamiskomitee loomisega lõppeks nende politiseerimine ja linna sihtasutuste ning äriühingute nõukogude koosseisud muutuksid senisest kompetentsemaks,“ märkis Isamaa fraktsiooni aseesimees Kaido Kukk.
Isetäidetav veebipõhine korruptsioonitest aitab kõigil ametnikel mõista paremini korruptsiooni mõistet ning selle sisu, andes teadmised, missugused tegevused ei ole eetilised ning kooskõlas hea tavaga.
Isamaa on seisnud ja seisab jätkuvalt korruptsiooni vastu Tallinna linnas, tehes omalt poolt kõik, et korruptsioon siit välja juurida.