Isamaa naiskogu nimetas „Aasta IRENiks“ Pirita linnaosakogu liikme Lea Nilsoni

Aasta IREN-i tiitliga pärjati Lea Nilson.

Isamaa naiskogu Iren andis „Aasta IRENi“ aunimetuse eesti keele ja kutseõpetajale ning kogukonnaaktivistile Lea Nilsonile.

„Lea lööb innukalt kaasa Pirita kogukonna tegevustes ning õpetab eesti keelt vene kodukeelega lastele ning ukraina pagulastele. Ta panustab järjekindlalt naiskogu tegevusse ning seisab seeläbi naiste esindatuse eest poliitikas,“ ütles naiskogu esinaine Riina Solman. „Naiskogu on aidanud paljudel naistel poliitikasse siseneda ning seisnud naiste esindatuse eest erakonna juhtkonnas ja valimisnimekirjades. Tänu meie ühisele pingutusele on Isamaa naiste hulk omavalitsustes ja volikogudes kasvamas.“

Lea Nilson veab Pirita aiandusklubi ja aitab Pirita kloostrit erinevates tegevustes koos sõbra Lagle Parekiga. „Olin Isamaale pikalt kõrvalt kaasa elanud kuni otsustasin, et saan omapoolselt aidata isamaaliste ja rahvuslike väärtuste esindamist ühiskonnas. Aadete eest seismine on raskem, kui moevooludele kaasa elamine, aga mulle väljakutsed just meeldivadki,“ ütles Lea Nilson, kes sai mõned aastad tagasi haridusteaduse magistrikraadi ja suundus õpetajate maailma.

„Pirita linnaosakogus tuleb rinda pista erinevate kogukonda puudutavate probleemidega ja märgata tänase linnavõimu lühinägelikke tegevusi ning hoolimatust keskkonda. Pean oluliseks elukestvat õppimist. Mida enam me õpime, seda enam teame ning panustame riigi arengusse. Meil kõigil on võimalused valikuteks. Märkame siis neid ja püüame oma unistusi teostada. On oluline, et iga meie riigi kodanik oskaks ja valdaks eesti keelt, säilitades samal ajal võimaluse õppida oma emakeelt. Riik on inimeste jaoks. Iga inimene on oluline,“ rääkis Isamaa naiskogu Aasta IREN Lea Nilson.

Lea Nilson on Pirita linnaosakogu liige ja kandideerib algavatel Riigikogu valimistel Tallinnas, Kesklinna, Pirita ja Lasnamäe ringkonnas. Aktiivse osaluse eest Ireni tegevuses said lisaks eraldi tunnustuse Anne Eenpalu ja Katrin-Heele Anderson ja Jane Koitlepp.

Isamaa naiskogu Iren loodi 2014. aastal eesmärgiga toetada erakonda naiste osalust poliitikas. Irenisse kuulub üle 400 naise. Aasta IREN-i aunimetuse on varem pälvinud Annely Akkerman, Riina Solman, Kaia Iva, Janika Gedvil, Ulla Preeden ja Riina Kitt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga