Isamaa ja Eesti Vabadusvõitlejate Liit sõlmisid koostööleppe

Eesti väeosad Tallinnas Vabaduse platsil 24.veebruaril 1919 Foto: Wikimedia Commons

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ja Eesti Vabadusvõitlejate Liidu esimees Tiit Põder allkirjastasid koostööleppele, mis sätestab ühised tegevused järgmise riigikogu koosseisu ajaks.

Tiit Põderi sõnul on Isamaa ja Eesti Vabadusvõitlejate Liidu koostöö toonud seni mitmeid positiivseid tulemeid, mille üheks näiteks on hiljuti rajatud Eesti ohvitseride memoriaal.

Helir-Valdor Seederi sõnul on koostöö Vabadusvõitlejate Liiduga Isamaale alati oluline olnud. „Me peame hindama nende inimeste panust, kes on võidelnud meie iseseisvuse eest ning andnud sellega hindamatu panuse Eesti riigile,“ ütles Seeder.

Lepe seab sihiks kaasajastada Eesti veteranipoliitika, tunnustades veteranideks vabadusvõitluse ja riigikaitse taastamise veteranid. Samuti edendatakse isamaalist kasvatust koolides ning Eesti lähiajaloo uurimist ja selgitamist rahvusvahelisele üldsusele. Lisaks jätkatakse vabadusvõitluse mälestuse jäädvustamisega ning astutakse samme selleks, et represseeritutele ja vabadusvõitlejatele ettenähtud toetus arvestaks elukalliduse tõusu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga