Isamaa Erakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ja Eesti Keskerakond sõlmisid 7. novembril koalitsioonilepingu Elva valla juhtimiseks aastatel 2021-2025.
Koalitsioonilepingu kohaselt täidab Isamaa vallavanema, ühe abivallavanema ja vallavolikogu kolme alalise komisjoni esimehe positsioonid. EKRE vallavolikogu esimehe, ühe abivallavanema ja vallavolikogu kahe alalise komisjoni esimehe positsioonid ning Keskerakond vallavolikogu aseesimehe ja vallavolikogu kahe alalise komisjoni esimehe positsioonid. Seega väheneb vallavalitsuse liikmete arv tänaselt viielt liikmelt kolmele.
Leping määratleb peaeesmärkidena muu hulgas Elva vallas palju kõneainet pakkunud ujula ehitamise spordihoone juurde, Verevi järve kaitse ja avalike ametikohtade depolitiseerimise. Lasteaia kohatasu vabastus, samuti pensioniealiste sünnipäevatoetus viiakse sisse järgmisel aastal. Alguskuupäev selgub 2022. aasta vallaeelarve menetlemise käigus.
Isamaa läbirääkimisdelegatsiooni juht Juhani Jaeger avaldas saavutatud tulemuse üle rahulolu. “Koalitsioonileping lähtub ambitsioonikast eesmärgist hoida inimesi Elva vallas. See eeldab iga vallaelaniku rahulolu elukeskkonnaga, millega asume tegelema koheselt. Sellele baasile toetuvad omakorda arenguhüpped, mille toob kaasa ujula ehitamine ja muud investeeringud,” lisas Jaeger.
EKRE esindaja Aivar Õuna sõnul on oluline tuua kohalike küsimuste otsustamine valla piirkondade elanikele lähemale. “Äärealad on vallale sama olulised kui vallakeskus. Selleks, et piirkondades ei süveneks mahajäetuse tunne on uus vallavõim kindlasti inimestele lähemal ja kuulab meie inimesi,” lubab Õun.
Keskerakonda läbirääkimistel esindanud Peeter Laasik märkis, et valija ootus valla juhtimise muutumisele on silmnähtav. “Täna allkirja saanud koalitsioonilepinguga valla juhtimine uueneb. Meie eesmärk on toetada eakaid sünnipäevatoetusega ja noori peresid nii lasteaia kohatasu kaotamisega, kui ka Käärdi lasteaia ehitamisega,” rõhutas Laasik.
17. oktoobril lõppenud kohalike omavalitsuste volikogude valimised võitis Elva vallas Isamaa, saades 29-liikmelises volikogus kaheksa kohta. EKRE-l on mandaate seitse ja Keskerakonnal kaks. Uus volikogu koguneb pärast valimistulemuste ametlikku kinnitamist esimesele koosolekule, kus valitakse volikogu esimees.