Isamaa algatas eelnõu, et Eesti ei tunnustaks Putinit pärast valimisi Venemaa presidendina

Isamaa esimees Urmas Reinsalu andis neljapäevasel Riigikogu istungil üle eelnõu, millega kohustataks Eesti Vabariigi valitsust mitte tunnustama sel nädalavahetusel toimuvate Venemaa presidendivalimiste tulemusi ning Vladimir Putinit Venemaa presidendina.

„Praegusel ajal käivad okupeeritud Ukraina aladel Venemaa presidendivalimised. Homme algavad valimised Venemaa territooriumil ja ka Eestis viiakse neid presidendivalimisi pühapäeval läbi. Et Euroopa riigid seda võimaldavad on täiesti kohatu,“ sõnas Isamaa esimees.

2020. aastal, kui Reinsalu oli välisministri ametis, keeldus Eesti tunnustamast Aljaksandr Lukašenka valimist võltsvalimistel Valgevene presidendiks. Nüüd tuleb tema sõnul samamoodi käituda sõjakuritegude eest rahvusvaheliselt tagaotsitava Vladimir Putiniga.

„Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee on teinud juba möödunud aastal sellekohase üleskutse rahvusvahelisele üldsusele. Selle järgi ei ole Venemaa valimised ausad, need rikuvad Venemaa enda konstitutsiooni ja toimuvad okupeeritud aladel. Putini mittetunnustamine rahvusvaheliselt Venemaa presidendina vähendab tema legitiimsust ning aitab kaasa sõjakuritegude eest vastutusele võtmisele” lisas Reinsalu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga