Helir-Valdor Seeder: president lubas parlamenti tasalülitada

Helir-Valdor Seeder kritiseeris presidendi otsust kuulutada välja valitsuse usaldusküsimusega seotud seadused.

Vabariigi Presidendi otsus kuulutada välja kõik parlamendis kevadistungjärgu lõpus valitsuse usaldushääletusega läbi surutud seadused, kuid viibutada näppu, et tulevikus ta seda taluda ei kavatse, on vastutustundetu, hindas Riigikogu Isamaa fraktsiooni esimees Helir-Valdor Seeder.

President kommenteeris, et Riigikogus toimuvatele vastasseisudele ei saa olla lahendus valitsuse pidev seaduste usaldusküsimustega sidumine. „Seda ei kavatse ma sallida,“ väitis president Karis.

„Ometi kuulutas president välja enneolematu koguse seadusi, mille valitsus suve algul Riigikogust läbi pressis. Kaheksa seadust, millega valitsus teerullina parlamendist üle sõitis. Väita nüüd, et president ei kavatse sellist käitumist tulevikus sallida, on võrdeline olukorraga, kus terve loomakari on juba lahti unustatud aedikust pakku pääsenud, aga president lööb viimase mullika ees värava kinni ja kuulutab probleemi lahendatuks,“ sedastas Seeder.

Isamaa fraktsiooni esimees jätkas: „President viitas oma kõnes mitmel korral ka äsjasele Riigikohtu lahendile, mis kritiseeris tugevalt usaldushääletuste kasutamist ja pidas seda Riigikogu tasalülitamiseks. Ometi tegi ta seda vaid tulevikku vaatavalt, kuigi presidendi võimuses olnuks saata ka needsamad seadused tagasi Riigikokku korralikuks ja korrapäraseks menetluseks. Seetõttu on tema otsus seadused ikkagi välja kuulutada vastutustundetu ja parlamentaarset kultuuri tugevalt haavav. Riigipea andis tagasiulatuva loa Riigikogu tasalülitamiseks.“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga