Edgar Savisaar naaseb Tallinna linnavolikogusse

Riigikohtu arvates ei saa Edgar Savisaar tervistlikel põhjustel kohtumenetluses osaleda, kuid Tallinna linnavolikogu töös lööb ta jätkuvalt kaasa. FOTO: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES

Juunis peatas Edgar Savisaar kolmeks kuuks oma volitused Tallinna linnavolikogus. Nüüd tegi Savisaar oma volituste taastamiseks.

Tallinna valimiskomisjonile esitatud taotluse järgi peatusid volitused 15. juunil ning peatumine lõppeb 15. septembril, selgitas Tallinna valimiskomisjoni esimees Toomas Sepp.

Sepa sõnutsi on seega Savisaare esimene tööpäeb 16. september ning esimene volikogu istung 20. septembril.

Savisaare asendaja linnavolikogus oli vahepealsel ajal Olle Koop Isamaast. Isamaa esindaja valiti Savisaare asendajaks, sest Savisaar pääses volikokku isikumandaadida ja tema valimisliit jäi alla valimiskünnise, mistõttu pole tal asendusliikmeid.

Tallinna linnavolinikud saavad kolme kuu kaupa oma volitusi peatada ja võivad seda teha piiramatult. Samas kui volinik kolme järjestikuse kuu jooksul ei osale volikogu töös, peatuvad tema volitused samuti kolmeks kuuks. Savisaar on Tallinna linnavolikogu uue koosseisu valimisest alates möödunud aasta oktoobris osalenud väga põgusalt mõnel üksikul istungil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga