Metsavenna talus toimus 3. novembril Isamaa Valga- ja Võrumaa piirkondade liikmeõhtu Riho Terrasega, kus räägiti Eesti julgeolekust, Ukrainast ja kohalikest teemadest.
Euroopa Parlamendi liikme, endise Kaitseväe juhataja kindral Riho Terrase rõhutusel ei tohi Eesti poliitikud kinni jääda mõttemalli, et riigikaitse kulud tõusevad kolme protsendini sisemajanduse koguproduktist ja sellega on julgeolekuprobleemid lahendatud. Eesti ambitsioon riigikaitses peab olema palju suurem. Kaitsevõimesse on vaja investeerida nii palju, et suudaksime likvideerida puuduvad võimelüngad ning agressorile vastu panna.
„Oluline on jätkata Venemaa survestamist. Venemaa naaberriigina on Eestile ülioluline, et Ukraina võidaks sõja. Vastupidine tulemus või Venemaa survele järele andmine on otsene oht Eesti iseseisvusele. Peame tegema kõik endast olenevalt, et Eesti ja meie mõttekaaslaste hääl kostuks üle Euroopa ja ulatuks meie liitlasteni.“
Ukrainlaste vastupanuvõime ja Eesti enda ajalugu näitavad selgelt, kui oluline roll on kaitsetahtel.
Ühtlasi leiab Terras, et riigikaitseõpetus peaks koolides olema kohustuslik. Tema sõnul on meil kodanikena kohustus kaitsta oma riiki ning kriisiolukorras peaks iga eestlane teadma, milline on tema roll.
Ukrainlaste vastupanuvõime ja Eesti enda ajalugu näitavad selgelt, kui oluline roll on kaitsetahtel.
„Riigikaitseõpetus on suuresti õpetus riigist. See annab ülevaate sellest, milleks on riik tähtis ja milleks on kaitseväge vaja. Ühtlasi kasvatab see noortes kodanikutunnet ja kaitsetahet. Ukrainlaste senise edu alus Venemaa vastu põhineb justnimelt võitlusmoraalil. Enda ajaloost võime leida inspiratsiooni Vabadussõjast, kus koolinoored läksid võitlema iseseisva Eesti eest,“ rääkis Terras.
Laiapindse riigikaitse käsitluse kohaselt on riigi julgeoleku tagamisel igal kodanikul oma roll. Kohustuslik riigikaitseõpetus tagab, et meie noored saavad aru, miks on meil riigikaitse ning milline on selles ühiskonna ja üksikisiku roll. Sellega tagame, et kriisiolukorras on Eesti kodanikel valmidus Eestit kaitsta.