Tallinna linnavolikogu kantselei arvates võib Isamaa fraktsiooni esitatud eelnõu, millega antakse linnavalitsusele ülesanne korraldada märtsipommitamise mälestuspäeval Tallinna linna ametiasutustel riigilippude heiskamine leinalipuna, ületada seaduse piire ning kuuluda küsimuste hulka, mis on seadustega antud riigikogu ja valitsuse pädevusse.
Tallinna volikogu Isamaa fraktsioon esitas volikogu menetlusse otsuse eelnõu, millega antakse linnavalitsusele ülesanne korraldada märtsipommitamise mälestuspäeval, 9. märtsil Tallinna linna ametiasutustel riigilippude heiskamine leinalipuna ning üleskutse linnaelanikele heisata sel päeval riigilipp leinalipuna.
Linnavolikogu kantselei soovis teada riigikantselei arvamust küsimuses, kas volikogu pädevuses on lipu- ja leinapäevade lisamine Eesti lipu seaduses nimetatutele oma haldusterritooriumil ning kas volikogu otsus riigilipu heiskamise kohta leinalipuna on kohustuslik ka linna territooriumil asuvatele riigiasutustele. Loe pikemalt Õhtulehe portaalist
Tallinna volikogu Isamaa fraktsiooni esimees Riina Solman kirjutas sotsiaalmeedias:
“Olen kõnealust eelnõu esitanud volikogule hooaja jooksul juba kaks korda. Mõlemal korral enne istungile saatmist on mind seepärast kollektiivselt püütud lolliks teha – väga ebamugav tunne. (Kunagi Kaitseministeeriumis töötamise päevil õpetas mind sõjamängudes kogenud kindral: “Riina, kui sulle tundub, et keegi püüab sind lollitada, siis suure tõenäosusega see nii ongi”.
Igal juhul lubas volikogu eestseisus pöörduda Justiitsministeeriumi poole, et saada selgust, kas Isamaa rikub selle eelnõuga lipuseadust. Aga loen Õhtulehest, et on pöördunud hoopis Riigikantselei poole. Tunnustada tahaks aga Toivo Tootsenit, kes ainsana Tln volikogu eestseisuse keskerakondlaste laua tagant paistis mõistvat, mida märtsipommitamine tallinlastele tähendas.
Riigilipp on sümbol ning riigilipu heiskamine leinalipuna on sümbol. Sümbolid on selleks, et inimesi rasketel hetkedel ühendada. Seetõttu peab Tallinn näitama üles solidaarsust ja mõistmist.”