Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) Aasta Läbimurdja 2019 tiitli pälvis esimese avaliku proaktiivse automatiseeritud e-teenuse juurutamise eest Sotsiaalkindlustusamet.
„Mul on hea meel, et Eesti esimene sündmuspõhine teenus valmis just peretoetuste valdkonnas, puudutades seeläbi suurt hulka Eesti inimesi,“ rõõmustab rahvastikuminister Riina Solman.
ITL-i presidendi Andre Krulli sõnutsi tähendab vahetult suurt hulka Eesti rahvastikust puudutav proaktiivne teenus päris elus seda, et lapsevanem ei pea ise peretoetuse taotlust esitama, mis omakorda vähendab perehüvitiste valdkonna ametnike taotluste menetlemise ja otsuste koostamise koormust. Fookus on sellel, et lapsevanem saab talle ettenähtud toetused lihtsalt ja kiiresti pangakontole ning kõik ametnike erilist tähelepanu vajavad juhtumid saavad oluliselt kiiremini lahendatud.
„Oleme avalikus sektoris üks esimesi asutusi, kes muutis teenuste IT arhitektuuri – ühtselt monoliitselt terviksüsteemilt, mida on raskem paindlikult muuta ja edasi arendada, läksime üle mikroteenuste põhisele IT-arhitektuurile,” märgib Sotsiaalkindlustusameti peadirektor Egon Veermäe. “See tähendab, et teenuseid on lihtsam n-ö moodulitena arendada, tellija saab hea ülevaate arenduse seisust. Arendusprotsessis on meile heaks partneriks meie Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus. Klientide tagasiside on e-teenusele väga positiivne, mis annab meile kindlust jätkata edasiste teenuste puhul sama kontseptsiooniga.“
ITL kuulutas IKT-sektori 2019. aasta auhindade saajad välja juba kevadel välja, kuid eriolukorra tõttu toimus auhindade üleandmine alles septembrikuus.
ITL-i Aasta Tegija 2019 tiitli sai TalTechi targa linna tippkeskuse FinEst Twins asutaja Ralf-Martin Soe, Aasta Tegu 2019 on õppeprogramm Cleveroni Akadeemia.