Saksamaa ja Eesti kaitseminister ning Tunne Kelam arutavad Tallinnas Euroopa kaitset

Saksa kaitseminister Ursula von der Leyen Tallinnas 2015. aastal. AFP PHOTO / RAIGO PAJULA

5. veebruaril külastab Eestit Saksamaa kaitseminiser Ursula von der Leyen (CDU). Koos Eesti kolleegi Jüri Luigega tehakse visiit Ämarisse lennuväljale, kust von der Leyen Tallinnasse, et pidada Euroopa kaitsepoliitika teemaline debatt Eesti kaitseministri Jüri Luige ja Euroopa Parlamendi liikme Tunne Kelamiga (Isamaa).

Debatil “Euroopa kaitse tulevik maailma muutuste tuules” käsitletakse NATO tulevikku ja Euroopa liitlaste rolli selles, kas Euroopa armee mõiste tähendust ning seda kuidas Euroopa Liit saab toetada sõjas olevat Ukrainat. Arutelu modereerib Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse direktor Sven Sakkov.

Sündmust korraldab Isamaa erakond koos Euroopa Rahvaparteiga. Isamaa ja Saksa Kristlikud Demokraadid (CDU) on Euroopa Rahvapartei liikmed ja sündmus saab toimuma erakondadevahelise koostöö raames. Euroopa Rahvapartei on Euroopa suurim poliitiline perekond, kuhu kuulub üle 70 paremtsentristliku ja kristlik-demokraatliku erakonda rohkem kui 40st riigist.

Eesti Uudised teeb oma portaalis sündmusest otseülekande, mis algab 5. veebruaril kell 15.00. Arutelu kestus on üks tund.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga