Pensionireformi hääletus: opositsioon tegi Riigikogu istungist palagani

Opositsioonisaadikud rikkusid seni kehtinud head tava ja tulid Riigikogu istungile plakatitega.

Täna on Riigikogu teisel lugemisel ja lõpphääletusel pensionireformi seaduse eelnõu.  Riigikogu istungi algus aga venis opositsioonisaadikute käitumise tõttu. Nimelt otsustasid opositsiooni kuuluvad Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatide saadikud tulla istungile plakatitega, kus oli kirjas tekst “Lõpetage Eesti lõhkumine!”.

Riigikogu istungi juhataja Helir-Valdor Seeder otsustas seetõttu katkestada rahandusminister Martin Helme ettekande ning palus plakatid eemaldada, kuid opositsioon jätkas Riigikogu saalis sobimatu käitumisega.

ERR-i uudised vahendasid olukorda niimoodi:

Kuna opositsioon ei võtnud kuulda palvet plakatid eemaldada, palus Seeder 10 minutit juhatuse vaheaega ja seejärel veel 30 minutit. Kell 14.40 teatas Seeder, et pikendab vaheaega veel 10 minuti võrra ehk 14.50-ni.

Kell 14.50 teatas Seeder, et Riigikogu juhatus, kuhu kuuluvad Henn Põlluaas, Siim Kallas ja Helir-Valdor Seeder, otsustas konsensuslikult, et saalis plakateid ei eksponeerita.

“Loosungid ei ole Riigikogu saalis kohased, teatas Seeder.”  Seejärel otsustasid Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatide saadikud plakatid eemaldada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga